+ A - تاریخ ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۱ کد مطلب: 101162
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
توضیح وزیر آموزش و پرورش درباره مرخصی ۹ ماهه زایمان معلمان زن/ بودجه این نهاد ۲۳ درصد زیاد شد

 وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رشد ۲۳ درصدی بودجه آموزش و پرورش در لایحه بودجه سال ۹۴ گفت: برای جبران کمبود نیرو ناشی از افزایش مرخصی زایمان فرهنگیان به ۹ ماه تدابیری را اتخاذ خواهیم کرد.

 به گزارش فرهيختگان آنلاين(FDN.IR)، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه مراسم تقدیر از دانش‌آموزان پژوهشگر که با حضور وزیر علوم برگزار شد، گفت: آموزش و پرورش در قالب پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی از دانش‌آموزان پژوهشگر حمایت می‌کند. هم‌اکنون 401 پژوهش‌سرا در سراسر کشور داریم که تلاش می‌شود تا پایان دولت یازدهم در هر منطقه آموزشی یک پژوهش‌سرای دانش‌آموزی داشته باشیم.

او در خصوص توجه به معلمان پژوهشگر در قالب لایحه رتبه‌بندی معلمان گفت: معلمانی که نوآوری در روش آموزش و تدریس داشته باشند و در زمینه‌های مرتبط با آموزش و پرورش پژوهش انجام داده باشند، در طرح رتبه‌بندی معلمان دارای امتیاز خواهند بود.

فانی ادامه داد: لایحه رتبه‌بندی معلمان تدوین شده و آیین‌نامه‌های آن در حال تنظیم است که پس از تنظیم آیین‌نامه‌ها به صورت صریح می‌توان ابعاد آن را اعلام کرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تقدیر از معلمان برتر در جشن شب میلاد پیامبر (ص) گفت: در این جشن از معلمانی که فراتر از وظایف سازمانی خود تلاش کرده‌اند همانند معلم مریوانی یا معلم لرستانی که برای نجات جان دانش‌آموزش جان باخت، تقدیر می‌شود.

او در خصوص بودجه آموزش و پرورش در سال 94 گفت: بودجه آموزش و پرورش در سال 94، 23 درصد رشد داشته است، البته مجلس نیز تبصره‌هایی را تایید و تصویب کرده است که در صورت قطعی شدن این روند بیشتر هم می‌شود.

فانی در خصوص افزایش مرخصی زایمان معلمان به 9 ماه گفت: کمبود نیرو و جدا شدن معلم از دانش‌آموزان در وسط سال تحصیلی از جمله مواردی بود که اجرای طرح افزایش مرخصی زایمان فرهنگیان به 9 ماه را به تعویق انداخت.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با توجه به نیاز همکاران فرهنگی به افزایش مرخصی زایمان به این نتیجه رسیدیم که این طرح اجرا شود که بالطبع مشکلاتی را نیز به همراه دارد.

او گفت: با ساماندهی نیروی انسانی که از سال گذشته شروع کردیم، بخش عمده‌ای از کمبود نیروها را حل خواهیم کرد و بخش دیگر را از طریق پرداخت اضافه‌کار به فرهنگیان جبران خواهیم کرد.

*تسنیم

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.2771