+ A - تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۸ کد مطلب: 110714
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
عکس / تنها خودروی ۱۲ سیلندر در تهران

  به گفته يکي از کارشناسان فروش خودرو، BMW مدل 760Li Alpina از خودروهاي 12 سيلندري است که تنها تعداد دو دستگاه از آن در تهران براي فروش وجود دارد. يکي با رنگ قهوه‌اي و تودوزي شامپايني و ديگري به رنگ سفيد با تودوزي قرمز، که فعلاً در مرحله رزرو به سر مي‌برند و به احتمال زياد اين دو دستگاه در سال جديد به مشتريان عرضه مي‌شوند. قيمت اين خودرو تقريباً 2.5 ميليارد تومان گزارش شده است.


 به گزارش فرهيختگان آنلاين(FDN.IR)، خودروهاي با تعداد سيلندر بالا و حجم بالا، قبلاً در ايران عرضه مي‌شدند ولي به دليل اجراي قانون جديد، واردات خودرو با حجم موتور بالاي 2500 سي‌سي در ايران ممنوع شده است و هم‌اکنون از ورود اين خودروها ممانعت مي‌شود ولي به گفته يکي از کارشناسان خودرو، برخي از نمايندگي‌‌ها به دليل آگاهي از اين عمل در قبل از اجراي آن، تعدادي از اين خودروها را قبل از اجراي اين طرح وارد کرده‌اند و يا ثبت سفارش انجام داده‌اند و هم‌اکنون با قيمت‌هاي بالا به فروش مي‌رسانند.البته به گفته او، مي‌توان خودروهاي با تعداد سيلندر بالا را به صورت گذر موقت در ايران وارد کرد ولي بعد از شش ماه، فقط يکبار مي‌توان آن را تمديد کرد. همچنين يادآور شدند که خودروهاي با سيلندر بالا را مي‌توان به صورت کارکرده و آنهايي که از قبل موجود بوده‌اند هم خريداري کرد.


به گفته او، اين‌گونه خودروها را هم مي‌توان ثبت پلاک کرد و اين کار ممکن است توسط بعضي‌ از نمايندگي‌ها، با گرفتن پول زياد و به صورت غيرقانوني انجام ‌شود.
همچنين به گفته يکي ديگر از کارشناسان خودرو در مناطق آزاد، مي‌توان اين خودروها را وارد کرد و تنها با پلاک مناطق آزاد در محدوده خاصي استفاده کرد که آن هم شرايط خاص خود را دارد.

ولي در واردات به صورت ترخيص به سرزمين اصلي اين کار شدني نيست چون اين نوع از واردات بر اساس تعداد سيلندر و برندهاي خاص و... نيست، بلکه بر اساس حجم موتور است که طبق قانون، خودروهاي با حجم بالاي 2500 سي‌سي اجازه واردات ندارند.


خودروي BMW مدل 760Li Alpina از خودروهاي 12 سيلندري است که با حجم 5972 سي‌سي است و 544 ‌اسب بخار قدرت دارد و در يکي از نمايندگي‌هاي بي‌ام‌دبليو در تهران رونمايي شده است و هم‌اکنون دو دستگاه از آن در تهران موجود است با دو رنگ قهوه‌اي و سفيد که به گفته کارشناس فروش خودرو يکي از آنها رزرو شده است و قيمت فروش اين خودرو حدوداً 2.5 ميليارد تومان گزارش شده است.

*اقتصادآنلاين

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.3807