+ A - تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۵ کد مطلب: 149768
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
هفت استان پر طلاق کشور
هفت استان پر طلاق کشور

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: در سال جاری 750 هزار زوج که 1.5 میلیون نفر را شامل می‌شود قبل از ازدواج آموزش رایگان ازدواج و زناشویی می‌بینند.

به گزارش "فرهیختگان آنلاین"، ناصر صبحی پیش از ظهر امروز در نشست با تشکل‌های فعال در حوزه ازدواج و جوانان در اردبیل اظهار کرد: در همه استان‌های کشور این برنامه آموزشی با تامین اساتید برجسته و امکانات مورد نیاز به انجام می‌رسد که سعی‌مان بر این است تا سهمیه بیشتری را به استان اردبیل اختصاص دهیم. 

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: در سال جاری 750 هزار زوج که 1.5 میلیون نفر را شامل می‌شود قبل از ازدواج آموزش رایگان ازدواج و زناشویی می‌بینند. 

صبحی فعالیت تنها 10 سمن در حوزه ازدواج و جوانان را در شان مردم استان اردبیل ندانست و افزود: هر چند میانگین طلاق و آسیب‌های اجتماعی در استان اردبیل از متوسط کشوری پایین‌تر است اما باید افزایش طلاق را به عنوان زنگ خطر احساس کنیم و سمن‌های فعال در این حوزه را تقویت کنیم. 

وی با نام بردن از هفت استان پر طلاق و آسیب‌خیز کشور در حوزه اجتماعی گفت: تهران، البرز، قم، گیلان، مازندران، اصفهان و خراسان رضوی در صدر استان‌های پر طلاق و آسیب‌خیز کشور هستند در حالی که استان‌های آذری‌نشین همچون اردبیل از میانگین کشوری رو به پایین هستند. 

وی گفت: قرار است ماه‌های اول یا دوم تابستان کارگاه و همایش‌های کشوری با میزبانی اردبیل در حوزه ازدواج، جوانان و تعالی خانواده برگزار شود که قطعا با دعوت از کارشناسان و متخصصان امر سعی‌مان بر این است تا توسعه برنامه‌های آموزشی به عنوان یک اولویت مدنظر قرار گیرد. 

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: ما باید از ظرفیت مجمع خیرین ازدواج و تشکل‌های مردم نهاد حوزه ازدواج و جوانان بیشترین استفاده را بکنیم که در این ارتباط قطعا تمایل داریم تا از این توانمندی‌ها بیش از گذشته بهره بگیریم. 

صبحی اظهار کرد: دانشگاه محقق اردبیلی دارای مجمع خیرین دانشگاه‌ساز است که قرار شده با همت این مجمع در اردبیل کمپ دانشجویی با محوریت ازدواج دانشجویان و اسکان آنها فراهم آید که در این زمینه پیگیری‌های مسئولان استانی و کشوری نیازی جدی و ضروری است. 


منبع: فارس
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.349