+ A - تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۹ کد مطلب: 149885
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
هر ایرانی در سال ۳۴۰بار دارو می خورد
هر ایرانی در سال ۳۴۰بار دارو می خورد

رئیس امور روابط عمومی انجمن داروسازان ایران گفت: ایرانی‌ها به طور میانگین سالانه 340 بار دارو مصرف می‌کنند.

 به گزارش"فرهیختگان آنلاین"حمید خیری در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی کردستان، گفت: پس از چین، ایران دومین کشور آسیایی در مصرف دارو است.

او گفت: به طور متوسط هر ایرانی سالانه 340 بار دارو مصرف می‌کنند.

مسئول روابط عمومی انجمن داروسازان ایران عنوان کرد: علیرغم مصرف زیاد دارو در ایران، قاچاق دارو در این کشور نسبت به کشورهای همجوار کمتر است.

او اعلام کرد: 80 درصد داروهایی که با عنوان قاچاق وارد کشور می‌شوند، تقلبی هستند.

خیری ادامه داد: مالیات و عدم پرداخت بیمه از جمله مشکلات داروخانه‌هاست و با توجه به اینکه پتانسیل اقتصادی داروخانه‌ها توسط خود آنها فعال می‌شود، چنانچه اقتصاد داروخانه‌ای دچار اختلال شود، عرضه دارو را نیز دچار اختلال خواهد کرد.

او عدم پرداخت بیمه داروخانه‌ها را مانعی برای سرمایه گذاری داروخانه‌ها دانست و گفت: تنها کسانی که از عملکرد منفی ساختارهای بیمه‌گر رنج می‌برند، بیماران هستند.

مسئول روابط عمومی انجمن داروسازان ایران عنوان کرد: سیاست دولت تاکید بر تولید دارو در کشور است و در همین راستا به تولید دارو در داخل کشور و افزایش کیفیت و فرآیند تولید آن می‌پردازد.

خیری به مصرف داروی خودسرانه در کشور نیز اشاره کرد و گفت: مصرف خودسرانه دارو در کشور معضلی است که نیازمند فرهنگ سازی است تا مردم مصرف آنتی بیوتیک را کاهش دهند.

او بر اعتلای فرهنگی مصرف دارو در جهت مقابله با مصرف خودسرانه آن تاکید کرد و گفت: مصرف زیاد آنتی بیوتیک مقاومت میکروبی ایجاد کرده و پس از مدتی اثر خود دارو از دست خواهد رفت.


منبع: ایسنا
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.5323