+ A - تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۴ کد مطلب: 149963
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
چیا فوادی
در ستایش لسترسیتی ایران
در ستایش لسترسیتی ایران

استقلال خوزستان جام را بالای سر برد. تیم کم‌هزینـــه و ناشناس عبدالله ویسی که همه اول فصل شانس زیادی برایش قائل نبودند و پارسال به زور پلی‌آف در لیگ برتر مانده بود، قهرمان لیگ برتر شد؛ در حالی که همه رسانه‌ها شانس پرسپولیس را بیشتر می‌دانستند و پیروزی دو بر یک مقابل راه‌آهن پرانگیزه هم به دادش نرسید. پرسپولیس دیروز استرس زیادی داشت و همین استرس، بزرگ‌ترین ضربه را به این تیم زد. برانکو ایوانکوویچ هر چه کرد تا استرس را از بازیکنان دور کند موفق نشد و اگر آن پنالتی مشکوک برای پرسپولیس گرفته نمی‌شد شاید نتیجه بازی هم فرق می‌کرد.
عبدالله ویسی، مربی زحمتکش و بی‌سر و صدای فوتبال ایران، تیمی کم‌هزینه برای استانداری خوزستان بست. تیمی که بازیکنانش ستاره نبودند. بازیکنانی ارزان‌قیمت اما با‌انگیزه از تیم‌های پایه خوزستان گلچین شده بودند. اولویت ویسی خوزستانی‌بودن اکثریت بازیکنان تیمش بود.
آخرین‌بار که در «فرهیختگان» با وی گفت‌وگو کردیم، ویسی گفت می‌خواهد فوتبال خوزستان را پس از سال‌ها زنده کند و دوباره نام فوتبال جنوب ایران را بر سر زبان‌ها بیندازد، اول فصل کمترین شانس قهرمانی را برای این تیم قائل نبودند، استقلال خوزستان را زنگ تفریح می‌دانستند اما شاگردان عبدالله ویسی، درست مثل لسترسیتی انگلستان قهرمان شدند و اتفاقا رنگ آنها هم آبی است. استقلال خوزستان در کمترین پوشش رسانه‌ای قهرمان شد.
حتی زمانی که این تیم مدعی قهرمانی بود هم رسانه‌های مختلف به این تیم نمی‌پرداختند، اما بازیکنان بی‌ادعا و ارزان‌قیمت استقلال خوزستان با ‌انگیزه‌های صدچندان به زمین رفتند و درنهایت در گرمای 43 درجه اهواز دو گل به ذوب‌آهن زدند تا جام قهرمانی را بالای سر ببرند.
استقلال خوزستان ‌شاید حمایت طرفداران استقلال اهواز را پشت‌سر خود نداشت و طرفداران فوتبال در این منطقه، ‌تیم استقلال اهواز را تیم خودشان می‌دانستند.
حتی بازی‌های این تیم کمتر از 1000 تماشاگر را به ورزشگاه می‌کشاند، اما استقلال خوزستان با زور بازوی خودش به لیگ برتر آمده بود. آنها از لیگ دسته یک به لیگ برتر آمدند، یک فصل زنگ تفریح بودند و البته در پلی‌آف لیگ برتر و لیگ یک توانستند در لیگ برتر بمانند، اما استقلال اهواز با خریدن امتیاز تیم فولاد نوین اهواز به لیگ برتر آمد.
یک شیوه غیرمعمول در فوتبال جهان که تیمی امتیاز تیم دیگر را خریداری کند.
عبدالله ویسی زمانی که افسردگی بازیکنان تیم فولاد نوین را دید، اکثر بازیکنان فولاد نوین را به استقلال خوزستان آورد و همین ‌انگیزه بازیکنان شد.
حالا بازیکنان استقلال خوزستان قیمت‌شان چندبرابر شده و البته خود عبدالله از تیم‌هایی مثل استقلال تهران و سپاهان اصفهان پیشنهادهای نجومی دارد. فوتبال همین است. روزگار آدم‌ها را عوض می‌کند.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.2497