+ A - تاریخ ۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸ کد مطلب: 150384
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
آمریکا پیشنهاد روسیه درباره سوریه را رد کرد
آمریکا پیشنهاد روسیه درباره سوریه را رد کرد

آمریکا پیشنهاد روسیه برای انجام حملات هوایی مشترک علیه گروه‌های تروریستی در سوریه را رد کرد.

به گزارش "فرهیختگان آنلاین" ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی‌که روسیه درخواست حملات هوایی مشترک با آمریکا در سوریه را کرده است، ولی «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «هیچ توافقی برای انجام حملات هوایی مشترک با روسیه در سوریه وجود ندارد.»

کربی افزود: «در مقابل، ما با همتایان روس‌مان پیشنهادهایی را برای ایجاد ساز و کار پایدار بررسی می‌کنیم تا به بهترین وجه بر اجرای آتش‌بس در سوریه نظارت شود.» وی از اشاره به جزئیات این ساز و کار خودداری کرد.

«جف دیوید» سخنگوی پنتاگون نیز هرگونه همکاری با روسیه در عملیات نظامی در سوریه را رد کرد و گفت: «ما عملیات نظامی خود در سوریه را با روس‌ها هماهنگ نمی‌کنیم.»

این سخنگو در عین حال افزود: هنوز پیشنهادی از سوی روسیه دریافت نکرده‌ایم و از پیشنهاد این کشور از طریق رسانه‌ها آگاه شده‌ایم.

براین اساس، «سرگئی شویگو»، وزیر دفاع روسیه، روز جمعه اعلام کرده بود که آمریکا و روسیه می‌بایست علیه کاروان‌های حامل اسلحه از ترکیه به «گروه‌های تروریستی» در سوریه عملیات مشترک هوایی انجام دهند.

شویگو گفت: «روسیه به آمریکا و ائتلاف جهانی تحت رهبری واشنگتن پیشنهاد داده است تا حملات هوایی مشترکی را علیه گروه‌های تروریستی در سوریه به‌ویژه علیه جبهه النصره، شاخه سوری القاعده انجام دهند.»


منبع: تسنیم
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.407