+ A - تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱ کد مطلب: 150831
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
چیا فوادی
به فکر زیرساخت‌های ورزشی خرمشهر باشید
به فکر زیرساخت‌های ورزشی خرمشهر باشید

محمدرضا ساکت، مشاور عالی سازمان لیگ روز شنبه در مراسم رونمایی از جام قهرمانی لیگ برتر اعلام کرد از امسال تا همیشه فینال رقابت‌های جام حذفی در خرمشهر برگزار می‌شود و البته نام رقابت‌ها هم جام‌حذفی باشگاه‌های کشور یادواره آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد 1361 است. یک کار خوب و قابل تقدیر که البته باید خیلی از اینها اتفاق می‌افتاد و درباره‌اش تصمیم‌گیری می‌شد. سوال این است که آیا خرمشهر زیرساخت‌های لازم را برای برگزاری فینال جام‌حذفی دارد؟
فینال دیشب در ورزشگاه خرمشهر انجام شد و قهرمان جام‌حذفی مشخص شد، اما آیا می‌دانستید دو تیم در آبادان اسکان داشتند؟ آیا می‌دانستید که تیم برگزاری و خبرنگاران و رسانه‌ها همه در هتل‌های آبادان مستقر بودند؟ آیا می‌دانستید کنفرانس قبل از بازی در یکی از همان هتلی برگزار شد که دو تیم استقلال و ذوب‌آهن در آبادان مستقر بودند؟ درواقع این فینال بیشتر از اینکه در حال و هوای خرمشهر برگزار شود، در آبادان بود و تنها بازی در ورزشگاه خرمشهر برگزار شد. خود خرمشهری‌ها هم از این ماجرا ناراحت بودند و می‌گفتند برگزاری این فینال چه نفعی برای خرمشهر داشت؟
از مشکلات ورزشگاه و چمن و زیرساخت و همه اینها که بگذریم، باید به نکات مهمی توجه کرد. اینکه خرمشهر حتی یک هتل دوستاره هم ندارد، حتی میهمانسرا هم ندارد. مطمئنا دوای درد ورزش خرمشهر، توجه به زیرساخت‌هاست. دیروز و قبل از برگزاری بازی، تماشاگران مشکلات زیادی برای حضور در ورزشگاه داشتند و حتی یک مسئول ورزش استان خوزستان دقیقا نمی‌دانست ورزشگاه خرمشهر چقدر گنجایش دارد. در خرمشهر حتی یک مرکز خرید دیده نمی‌شد و بازهم آبادان بود که در فاصله 20 دقیقه با خرمشهر، چاره راه بود.
در هر حال اینکه فضای خرمشهر هنوز در حال و هوای جنگ و پایمردی آنهایی باشد که این شهر را آزاد کردند، باشد کاملا درست است و دیدن کسانی که با همان طرح لباس‌های دفاع از خرمشهر در سال 59 در خرمشهر حضور دارند، یاد آن روزها را زنده نگاه می‌دارد، اما مسائل زیرساختی حداقل در حوزه ورزش مهم نیست؟ خوب نیست که خرمشهر زمین‌های مختلف چمن و سالن‌های مختلف ورزشی حرفه‌ای نداشته باشد.


منبع: روزنامه فرهیختگان
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.2705