+ A - تاریخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۵ کد مطلب: 151286
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
دو خط متروی جدید به تهران اضافه می شود
دو خط متروی جدید به تهران اضافه می شود

معاون حمل ونقل ترافیک اعلام کرد: خطوط مترو فعلی برای تهران کافی نیست و علاوه بر خطوط پیش بینی شده فعلی به دو خط مترو دیگر در شهر تهران نیازمندیم که در بازنگری طرح جامع ترافیک پیش بینی شده است.

به گزارش "فرهیختگان آنلاین" سیدجعفر تشکری هاشمی درباره نیاز شهر تهران به خطوط مترو تکمیلی گفت: در اوایل دهه ۸۰ توسط توسط مشاورین خارجی داخلی هشت خط مترو درون شهری و ۴ خط حومه ای برای تهران پیش بینی و طراحی شد که سند بالا دستی طراحی مترو تلقی می شود.

وی با اشاره به تکمیل هفت خط مترو پیش بینی شده در این دوره از مدیریت شهری تهران گفت: در حال حاضر هفت خط از این خطوط پیش بینی شده در حال تکمیل شدن است و به جز خط هشت بقیه خطوط اجرایی و یا در مراحل تکمیل شدن قرار دارد.

وی با تاکید بر تکمیل خطوط حومه ای شهر تهران گفت: خط تهران وکرج درحال حاضر تکمیل شده و با تکمیل ایستگاه فرودگاه امام خمینی خط پرند تکمیل می شود.

معان حمل نقل ترافیک تاکید کرد :خط ورامین و گرمسار طبق مصوبه دولت از شهرداری گرفته شده و عملیات عمرانی آن به دولت داده شد. خط اسلامشهر نیز در برنامه کاری ما قرار دارد وبه زودی عملیات عمرانی آن انجام می شود.

تشکری هاشمی با اشاره به نیاز بیشتر تهران بر خطوط مترو گفت :من معتقدم تهران به خطوط مترو بیشتری نیاز دارد و نباید به این حد قانع بود به همین دلیل در بازنگری طرح جامع حمل و نقل و ترافیک خطوط ۹ و ۱۰ و خطوط اتصالی دیگر پیشنهاد شد که این طرح در شورای اسلامی شهر تهران و شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور در حال بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: مسلما بعد از انجام و تایید مصوبه های قانونی وارد ساخت و ساز این خطوط پیش بینی شده، خواهیم شد.


منبع: خبرآنلاین
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.7178