+ A - تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۵ کد مطلب: 151662
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
با فرار بومی ها،
خارجی های داعش در فلوجه به دام افتادند
خارجی های داعش در فلوجه به دام افتادند

فرهیختگان آنلاین: به دنبال فرار نیروهای بومی داعش در یکی از محورهای نبرد فلوجه در روز یکشنبه، گروهی از نیروهای این گروه تروریستی از جمله عرب ها، چچن ها و افغان ها به دام افتادند و از طریق بیسیم های خود از فرماندهانشان درخواست کمک می کنند.

یک منبع ضمن اعلام این خبر به ایرنا، گفت، این درگیری ها در مبادی ورودی به منطقه حی نزال فلوجه همچنان ادامه دارد.
وی افزود: در پی درگیری های شدید در مناطق مختلف فلوجه در روز یکشنبه، بیشتر نیروهای بومی (عراقی) داعش از صحنه های جنگ گریخته و در مناطق مختلف پراکنده شده اند و از جمله در منطقه حی نزال با ترک منطقه از سوی داعشی های بومی، اعضای خارجی این گروه تروریستی به دام نیروهای عراقی افتاده اند.
این منبع همچنین تاکید کرد که صدای کمک خواهی تروریست های خارجی حاضر در نبرد فلوجه را از طریق بیسیم ها شنود کرده اند.
نیروهای عراقی که عملیات آزادسازی فلوجه را در شرایط سنگین تبلیغات رسانه ها و دولت های حامی داعش از روز 23 ماه می گذشته (21 روز پیش) شروع کرده اند، هم اکنون به فاصله ای نزدیک به مرکز این شهر رسیده اند.
در این درگیری ها، نیروهای عراقی به همراه نیروهای احتیاط ، به آخرین مواضع داعش در فلوجه که از حدود 30 ماه پیش به اشغال گروه تروریستی تکفیری داعش در آمده است، حمله برده اند.
از هنگام شروع عملیات آزادسازی فلوجه، برخی دولت های منطقه بویژه دولت سعودی و رسانه های وابسته به محور سعودی - بعثی ، تلاش و تقلای شدیدی برای توقف این عملیات کرده اند.
وزارت کشور سعودی روز جمعه گذشته بطور رسمی به کمک های شهروندان این کشور برای گروه تروریستی داعش اعتراف کرد که این موضوع با واکنش تند دولت عراق در دو روز گذشته روبه رو شده است.
وزارت خارجه عراق در بیانیه خود اعلام کرده که در انتظار توضیح دولت سعودی در این خصوص است و دولت عراق نیز روز یکشنبه از دولت ها خواست به قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر ضرورت بازخواست از حامیان مالی داعش اعم از فردی و جمعی ، پایبند باشند.


منبع: ایرنا
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.4252