+ A - تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۳ کد مطلب: 151665
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
خنگ‌‌ترین یا باهوش‌ترین ماهی دنیا؟
ماهی‌ای که همیشه در چتر ستاره دریایی گیر می‌کند
ماهی‌ای که همیشه در چتر ستاره دریایی گیر می‌کند

فرهیختگان آنلاین: به تازگی یک عکاس در زمان مناسب در مکان مناسب بوده و توانسته است از ماهی در زیر دریا عکس بیندازد که در چتر یک ستاره دریایی گیر کرده است و گویا از این وضعیت هم خیلی راضی است.


به تازگی یک عکاس در زمان مناسب در مکان مناسب بوده و توانسته است از ماهی در زیر دریا عکس بیندازد که در چتر یک ستاره دریایی گیر کرده است و گویا از این وضعیت هم خیلی راضی است. زیست‌شناسان با بررسی‌های بیشتر دریافته‌اند که این نوعی ماهی است که عشق پنهان کردن خود را در دنیای زیر آب دارد.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از هافینگتون‌پست، تیم ساموئل عکاسی است که عکس این ماهی را زیر آب گرفته است و در این مورد می‌گوید: «این مورد یکی از آن چیزهایی است که واقعا با دیدنش شوکه شده بودم و خوشحالم که توانستم در آن زمان از آن عکس بگیرم. به نظر می‌رسید که ماهی در داخل بدن ستاره دریایی قرار گرفته و سکان آن را به دست گرفته است. برخی از حرکات ستاره دریایی کاملا از سوی ماهی کنترل می‌شد».

وی می‌افزاید: «واقعا جالب بود که می‌دیدم چگونه این دو جانور با هم در دریا حرکت می‌کنند. ماهی، ستاره دریایی را به جلو می‌راند و البته گاهی توسط ستاره دریایی به بیرون انداخته می‌شد اما بعضی اوقات نیز ماهی بود که ستاره دریایی را به جایی که می‌خواست هدایت می‌کرد».

یان تیبتز، زیست‌شناس دریایی در مرکز علوم دریایی دانشگاه کوئینزلند، با نگاه و بررسی این عکس‌ها گفت که احتمالا این ماهی نوعی شاه‌گیش ماهی نوجوان است که به دلیل مخفی کردن خودش در داخل نوع خاصی ستاره دریایی مشهور است و در واقع با این کار، خودش را از شکارچیان محافظت می‌کند.

در ابتدا تصور می‌شد که ماهی به خاطر خنگ بودنش اسیر ستاره دریایی می‌شود و درون آن گیر می‌کند اما هم‌اکنون دانشمندان معتقدند که نه تنها از این وضع ناراحت و نگران نیست، بلکه خیلی هم خوشحال به نظر می‌رسد زیرا شبیه این است که سوار یک زیردریایی شده است که هر از گاهی سکانش دست خودش است.

دکتر رابرت کینزی، پروفسور زیست‌شناسی دانشگاه هاوایی، نیز تائید کرد که این ماهی نوعی شاه‌گیش‌‌ است که به هیچ عنوان گیر ستاره دریایی نیفتاده است بلکه خودش را زیر چتر این جانور پنهان کرده است. این ماهی حتی در این شرایط می‌تواند برای خودش غذا هم پیدا کند.


منبع: آنا
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.3919