+ A - تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۶ کد مطلب: 151692
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
اذعان صهیونیستها به قدرت حزب الله در جنگ آینده؛
«گنبد آهنین» ضعف دارد
«گنبد آهنین» ضعف دارد

فرهیختگان آنلاین: شماری از افسران عالی رتبه رژیم صهیونیستی در سخنانی که بیانگر عمق ضعف و هراس آنها بود، در رابطه با جنگ احتمالی با حزب الله اذعان کردند که توان حزب الله طی سال های اخیر بسیار تقویت شده است.

به نقل از پایگاه عرب۴۸، یک افسر عالی رتبه رژیم صهیونیستی به مناسبت دهمین سال جنگ این رژیم با حزب الله در جنوب لبنان در سخنانی از عمق ترس و نگرانی نظامیان این رژیم در برابر جنگ احتمالی آتی با حزب الله لبنان پرده برداشت.

بر اساس این گزارش سرهنگ «الران موراش» فرمانده تیپ ۷۶۹ ارتش رژیم صهیونیستی طی سخنانی در این باره اظهار داشت: جنگ آتی میان اسرائیل و حزب الله بلاشک به وقوع خواهد پیوست.

وی در ادامه سخنان خود در این رابطه تصریح کرد: در صورت وقوع این جنگ، حزب الله قادر است روزانه ۱۲۰۰ موشک را به سمت اسرائیل شلیک کند و من نسبت به این موضوع هشدار می دهم. این در حالی است که حزب الله در جریان جنگ سال ۲۰۰۶ روزانه فقط ۱۶۰ موشک به سمت ما شلیک می کرد. بنابراین این جنگ تماما با جنگ قبل تفاوت دارد و ما به حمایت های مالی بیشتری نیاز داریم تا بدین صورت آسودگی خاطر پیدا کنیم.

در همین راستا فرمانده جبهه داخلی رژیم صهیونیستی به نام «اسحاق غرشون» درباره مقابله سامانه گنبد آهنین در برابر موشک های حزب الله نیز گفت: سامانه گنبد آهنین توانایی دفاع در برابر موشک های کوتاه بُرد و حمایت محدود را دارد. این سامانه هرگز قادر نخواهد بود با بیش از ۱۲۰ موشک مقابله کند.

به علاوه یکی دیگر از فرماندهان ارشد صهیونیست به نام «مونی کاتس» که مسئولیت فرماندهی گردان نظامی الجلیل را برعهده دارد، اعلام کرد که تهدید حزب الله فقط به موشک های این جنبش منحصر نمی شود بلکه حزب الله طی سال های اخیر با افزایش توان رزمی و نظامی خود به این توانایی دست یافته که عملیات های نظامی را در اراضی رژیم صهیونیستی اجرایی کند.

وی در ادامه سخنان خود در همین رابطه افزود: حزب الله برای اجرای عملیات زمینی بلاشک برنامه ریزی می کند و احتمالا در برخی نقاط نیز موفق خواهد شد. معتقدم که برای سنجیدن جنگ آتی باید آن را در پایان بررسی کرد نه در زمان شروع جنگ.

شایان ذکر است سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان اخیرا در دیدار با رزمندگان مقاومت اعلام کرده بود که یک چشم این حزب به جنوب لبنان و رژیم صهیونیستی است و چشم دیگر نیز بر حلب سوریه است و مسئولان رژیم صهیونیستی را تهدید کرده بود که در جنگ آتی که احتمالا جنگ پایانی است، طرفی پیروز است که آماده ایثار و جانفشانی های بیشتر باشد که بلاشک این طرف حزب الله است.

این تهدیدها موجب شده که ترس و وحشت بر مراکز و جریان های سیاسی و شهرک نشینان صهیونیست سایه افکند؛ به طوری که مسئولان این رژیم در فراری رو به جلو شروع کرده اند حزب الله را تهدید می کنند تا بدین صورت با اعتماد به نفسی کاذب به شهرک نشینان مقداری اطمینان خاطر بدهند.
 


منبع: مهر
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.4275