+ A - تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۹ کد مطلب: 151707
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
روایت سیدحسن خمینی از روزنامه‌خوانی امام (ره)بعد از خواب بعدازظهری/ اول روزنامه اطلاعات را می‌خواندند
روایت سیدحسن خمینی از روزنامه‌خوانی امام (ره)بعد از خواب بعدازظهری/ اول روزنامه اطلاعات را می‌خواندند

فرهیختگان آنلاین: حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار گرامی امام در جدیدترین پست اینستاگرامی خود به ذکر خاطره ای از روزنامه خوانی امام خمینی(س) و توجه بنیانگذار انقلاب اسلامی به این موضوع پرداخته است.

به نقل از جماران، در این مطلب آمده است: سال هاى دهه شصت چند روزنامه منتشر مى شد که برخى از آنها صبح ها و برخى عصر ها منتشر مى شدند. البته سال ها بعد همه روزنامه ها به انتشار صبحگاهى روى آوردند. عصرها امام بعد از آنکه از خواب بعد ازظهر بر مى‌خواستند روزنامه هاى عصر را مطالعه مى کردند.

گاهى مى شد که آوردن آنها با تأخیر همراه مى شد در این مواقع من یا کسى دیگر مى رفتیم و از دفتر آن را مى آوردیم. نکته جالب توجه آن بود که معمولا امام اولین روزنامه اى را که نگاه مى کردند روزنامه اطلاعات بود و آن هم به صفحه آخر آن مراجعه مى کردند که ساعات شرعى را درج کرده بود.

همیشه یک ساعت جیبى هم در جیب جلیقه خود داشتند که حتى یک ثانیه عقب و جلو نبود و آن را به دقت تمام تنظیم مى‌کردند. زمان مطالعه روزنامه ها در روزهاى مختلف فرق مى کرد و برخى اوقات _که خیلى هم اتفاق نمى افتاد _ در حال قدم زدن واقع مى شد.

عکس زیر یکى از این مواقع را ثبت کرده است. از پوشش امام مى توان حدس زد که عکس مربوط به پاییز یا اوایل زمستان است. امام در ماه‌هاى گرم با قبا قدم نمى زدند.
 


منبع: جماران
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.4451