+ A - تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱ کد مطلب: 151743
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
۷۰ درصد خانواده زندانیان نیازمند هستند

فرهیختگان آنلاین: مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز گفت: در سال گذشته این انجمن ۷۷۵ خانواده نیازمند زندانیان را توانمند ساخت.

 محسن نصیری در مراسم گلریزان حمایت از خانواده های نیازمند زندانیان که شب گذشته برگزار شد، با بیان اینکه انجمن حمایت زندانیان مرکز یک موسسه مردمی است، افزو: این انجمن بودجه دولتی ندارد و توسط نیکوکاران و خیرین تامین می‌شود.وی ادامه داد:‌ خانواده زندانیان قشر آسیب‌ پذیر جامعه هستند. متاسفانه فرهنگ‌سازی برای توجه به آنها نشده است. وقتی سرپرست خانواده عمدا یا سهوا جرمی را مرتکب می‌شود و دوران محکومیت خود را می‌گذراند خانواده وی نباید تحت فشار قرار گیرند چرا که آنها هیچ ارتباطی با جرم انجام شده توسط مجرم ندارند.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد خانواده زندانیان نیازمند هستند، تصریح کرد: این خانواده‌ها، از نظر مالی نیازمند و به نان شب‌شان محتاج هستند.

نصیری با تاکید بر اینکه انجمن حمایت زندانیان مرکز به عنوان یک پل ارتباطی بین خیرین خداجو و این خانواده‌های نیازمند است،گفت: خوشبختانه در سال گذشته سازمان‌ها و مردم کمک‌های چشمگیری را داشته‌اند. سازمان آموزش  فنی و حرفه‌ای در این زمینه همکاری مورد قبولی را داشته است. این سازمان تعدادی از این خانواده‌ها را در قالب کار در خانه مشغول کرده است و همچنین در بحث ارتقای سلامت روان خانواده ها به صورت رسمی یک مرکز خدمات روانشناسی دایر کردیم بطوریکه ۶۲۵ نفر در نیمه سال گذشته از خدمات این مرکز استفاده کردند.

وی در ادامه متذکر شد: در سال گذشته خیرین ناشناسی را داشتیم که فقط یک نفر از آنها در یک فقره ۲ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان چک بانکی به انجمن کمک کرد. این کمک باعث شد تعداد ۲۳ نفر زندانی زن که ۳ یا ۴ نفر آنها محکوم به قصاص بودند، آزاد شوند.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز افزود: اولویت انجمن در سال ۹۵ توانمندی اقتصادی، فرهنگی و فکری این خانواده‌ها است.


منبع: مهر
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.4921