+ A - تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲ کد مطلب: 151752
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
نارنجک انداز "کاوه" با قابلیت انهدام خودروهای زرهی+عکس

فرهیختگان آنلاین: نارنجک انداز "کاوه" که برای نخستین بار در رزمایش "محرم" نزاجا رونمایی شد با شلیک 350 تا 400 گلوله در دقیقه قابلیت نفوذ و انهدام انواع خودروهای زرهی را دارد.

نارنجک انداز "کاوه" که برای نخستین بار در رزمایش "محرم" نزاجا رونمایی شد با شلیک 350 تا 400 گلوله در دقیقه قابلیت نفوذ و انهدام انواع خودروهای زرهی را دارد.
نارنجک انداز

 بی تردید  نیروی انسانی مهمترین رکن نیروی زمینی هر کشوری را تشکیل می‌دهد و به همان اندازه که جان یک فرد به عنوان یک نیروی پیاده اهمیت دارد نوع اسلحه، میزان کارایی و انعطاف پذیری آن نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. از اینرو افزایش قابلیت‌های سلاح‌های انفرادی در عرصه نبرد از دیرباز مورد توجه اسلحه سازان بوده است.

در بسیاری از موارد در صحنه‌های مختلف نبرد از جمله عملیات‌های ایذایی و غافلگیرانه که توسط نیروهای مخصوص انجام می گیرد، دیده شده است که این افراد هنگام مواجه با تجمعات دشمن با سلاح های انفرادی معمولی شانسی در برابر نیروهای مقابل ندارند، لذا در این مواقع به سلاح‌های سبک با قدرت انهدام بالا و تولید آتش فزاینده نیاز پیدا می کنند که نارنجک اندازها نمونه‌ای از این تسلیحات هستند.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور نیز با توجه به اهمیت و قابلیت این سلاح در رزم ناهمتراز تعداد قابل توجهی از انواع مختلف این گونه سلاح‌ها را تولید و در رزمایش‌های مختلف مورد تست و آزمایش قرار داده اند. نارنجک انداز کاوه آخرین نمونه این سلاح بود که سال گذشته در رزمایش محرم نیروی زمینی برای نخستین بار مورد ارزیابی قرار گرفت و به گردان‌های تکاوری نزاجا تحویل داده شد.

* قابلیت‌های نارنجک انداز 30 میلیمتری "کاوه"

نارنجک انداز "کاوه" که به دو شکل تیربار و اسلحه انفرادی تعبیه شده است از کالیبر 30 میلیمتری برخوردار بوده و می‌تواند تا شعاع  1800 متر اهداف خود را منهدم سازد.

این سلاح با قابلیت نواخت 350 تا 400 گلوله در دقیقه قابلیت درگیری و مقابله با تجمعات دشمن، نفربرهای زرهی و حتی سامانه های بالگردی را در ارتفاع پست دارد.

نارنجک‌انداز کاوه با بهره‌گیری از نارنجک‌های شدید الانفجار، قابلیت انهدام اهداف مختلف را داشته و در دفاع زمینی می‌تواند همچون اسلحه ای کارآمد از نیروهای واکنش سریع، پشتیبانی کند.


نمونه اولیه نارنجک انداز


دوربین نصب شده بر روی این سلاح قابلیت تنظیم 45 درجه در اطراف و 75 درجه در ارتفاع را داشته و همچنین این سلاح قابلیت نصب دوربین های حرارتی را نیز دارد.

این سلاح به خشاب حلزونی مجهز است و توسط صنایع شهید کاوه وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است.

اسلحه نارنجک انداز کاوه


گلوله‌های 30 و 40 میلیمتری


تیربار نارنجک انداز کاوه

بر اساس این گزارش نارنجک انداز کاوه قابلیت نصب بر روی خودور، قایق و بالگرد را داراست و به دلیل وزن پایین قابلیت حمل توسط نفر را دارد. نارنجک انداز کاوه بدون پایه 18کیلوگرم وزن و با احتساب پایه 30 کیلو وزن دارد.


منبع: دفاع پرس
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.569