+ A - تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۸ کد مطلب: 151787
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
رئیس پارلمان عرب: انتخاب رژیم صهیونیستی به ریاست کمیته حقوقی مایه شرمساری سازمان ملل است
رئیس پارلمان عرب: انتخاب رژیم صهیونیستی به ریاست کمیته حقوقی مایه شرمساری سازمان ملل است

فرهیختگان آنلاین: رئیس پارلمان عرب موضع کشورهای غربی ریاست رژیم صهیونیستی بر کمیته حقوقی سازمان ملل متحد را محکوم و این اقدام را مایه شرمساری سازمان ملل متحد دانست.

به گزارش پایگاه روزنامه الیوم السابع، احمد جروان گفت: برای سازمان ملل متحد بسیار عار و ننگ است که نماینده رژیم صهیونیستی با نقض 60 ساله حقوق فلسطینی ها، ریاست کمیته ای را به عهده داشته باشد که مسئول پرونده تروریسم جهانی باشد.
جروان موضع کشورهایی که رژیم صهیونیستی را به عنوان ریاست ششمین کمیته سازمان ملل متحد که وظیفه رسیدگی به مسائل حقوقی این سازمان را به عهده دارد، محکوم کرد.
وی با تاکید بر این که این کشورها، گزارش اندکی از میزان نقض قوانین بین الملل از سوی رژیم صهیونیستی در دست دارند، افزود: اعطای سکان ریاست کمیته حقوقی سازمان ملل متحد به رژیم صهیونیستی به معنای سیلی محکم برای این سازمان تلقی خواهد شد.
رئیس پارلمان عرب افزود: غیر قابل قبول است که رژیمی مثل اسرائیل که قوانین بین المللی و حقوق بشری را زیر پا می گذارد و یک قدرت استعماری در جهان است، در مسائل حقوقی سازمان ملل متحد حق و حقوقی داشته باشد.
جراون یادآور شد: انتخاب رژیم صهیونیستی در این شرایط در حقیقت به معنای انکار پیگرد قانونی رژیم صهیونیستی در خصوص جنایت هایی است که علیه مردم مظلوم فلسطین و نقض همیشگی حقوق بشر مرتکب شده است.
رئیس پارلمان عرب از همه کشورهایی که رژیم صهیونیستی را نامزد این کار کرده اند خواست تا این رژیم را ملزم کنند که قوانین بین المللی را خود به اجرا بگذارد و مسئولیت رویکردهای نژاد پرستانه این رژیم علیه مردم فلسطین را متحمل شوند.
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز انتخاب رژیم صهینویستی را به ریاست کمیته حقوقی سازمان ملل متحد محکوم کرد.
رژیم صهیونیستی سه شبنه با 109 رای از مجموع 175 رای به ریاست کمیته حقوقی سازمان ملل ( کمیته ششم ) انتخاب شد.
دبیر کل اتحادیه عرب نیز روز یکشنبه اعلام کرد: کشورهای عربی نامزدی رژیم صهیونیستی برای ریاست کمیته بین المللی مبارزه با تروریسم سازمان ملل متحد را نمی پذیرند.
وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین نیز نسبت به ریاست رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد و روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای، ریاست این رژیم نامشروع بر کمیته حقوقی سازمان ملل متحد را محکوم و این اقدام را بسیار خطرناک عنوان کرد.


منبع: ایرنا
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.4089