+ A - تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۷ کد مطلب: 151812
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
امیدواری به بهتر شدن بازی‌ها در دور دوم
امیدواری به بهتر شدن بازی‌ها در دور دوم

اکبر محمدی کارشناس فوتبال

طبیعی است که با نبود فاصله زمانی مناسب از پایان لیگ‌های اروپایی تا شروع رقابت‌های یورو (وهمین‌طور کوپا آمه‌ریکا) تیم‌های بزرگ و بالطبع بازیکنان بزرگ و ستاره نتوانند عملکرد درخشانی حداقل در شروع پیکارهای یورو داشته باشند. ماراتن سخت و نفسگیر لیگ‌های سنگین اروپایی می‌تواند آمار ویران‌کننده‌ای از نظر فیزیولوژیک روی بدن بازیکنان داشته باشد؛ بازیکنانی که شاید در طول فصل بین 50 تا 70 بازی در لیگ‌های مختلف انجام می‌دهند و بلافاصله با استراحتی کمتر از 20روز باید در معیت تیم‌های ملی‌شان وارد کورس دیگری از یک رقابت پرفشار شوند.
در قسمت دوم شاهد این موضوع هستیم که بار روانی پرفشاری روی ستاره‌ها و تیم‌های بزرگ وجود دارد و انگیزه تیم‌های درجه دو آنقدر بالاست که معمولا در چنین رقابت‌هایی شاهد رقم خوردن نتایج غیرقابل پیش‌بینی می‌شویم.
اما سوال اینجاست که چرا بازیکنان تاثیرگذار تا پایان لیگ‌های داخلی‌شان با درخششی تمام‌نشدنی فاتح جام‌ها و دروازه‌ها هستند، اما با شروع رقابت‌هایی چون یورو یا کوپا آمه‌ریکا، با یک روند نزولی کارشان را آغاز می‌کنند؟
این سوال، جوابی کاملا علمی دارد و البته با بحثی طولانی همراه است، اما همین‌قدر باید اشاره کنیم که یک بازیکن حتی در لیگ‌های داخلی‌اش نیز معمولا سه هفته دوران اوج و درخشش خیره‌کننده‌ای دارد و پس از آن با افتی کوتاه می‌تواند دوباره خود را به دوران اوج برساند، از همین رو این امیدواری می‌رود که تیم‌های بزرگ و همین‌طور ستاره‌هایی چون رونالدو، زلاتان، وین رونی، موراتا، لواندوفسکی، گوتزه و... در دورهای بعدی کم‌کم به فرم ایده‌آل خود نزدیک شوند.
با این حال در دور اول این پیکارها آلمان‌ها نشان دادند نسبت به بقیه تیم‌ها وضعیت به‌مراتب بهتری دارند و براساس تجربه باید منتظر بهتر شدن تیم‌های ایتالیا، اسپانیا و فرانسه باشیم. ضمن اینکه به نظرم تیم کرواسی نیز فرم خوبی از خود نشان داد و این تیم می‌تواند در دورهای بعدی نتایج بهتری کسب کند.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.2177