+ A - تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۰ کد مطلب: 151822
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
روحانی پس از نشست سران قوا (بخش اول):
موضوعات منطقه ای و اقتصاد مقاومتی بررسی شد/گزارش زنگنه از شرایط نفت و گاز به روسای قوا
موضوعات منطقه ای و اقتصاد مقاومتی بررسی شد/گزارش زنگنه از شرایط نفت و گاز به روسای قوا

فرهیختگان آنلاین: رئیس جمهوری با تاکید بر این که در نشست امروز سران سه قوه موضوعاتی همچون منطقه ای و اقتصاد مقاومتی بررسی شد، تاکید کرد: هدف ما این است که اقتصاد مقاومتی را در سال جاری اجرایی و عملیاتی کنیم.

 حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه پس از نشست سران سه قوه که به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: امروز خداوند توفیق داد و در مجلس دهم با روسای سه قوه جلسه ای برگزار کنیم.
وی به نمایندگان جدید مجلس و همچنین به علی لاریجانی برای برعهده گرفتن سمت ریاست مجلس دهم مانند مجلس نهم تبریک و تهنیت گفت.
رئیس جمهوری اظهار امیدواری کرد مجلس دهم و دولت یازدهم در کنار هم کارها را جلو ببرند.
روحانی افزود: به طور طبیعی مجلس و دولت به هم نزدیک تر شده اند، پیش از این مجلس نهم و دولت یازدهم بودیم و فاصله این دو عدد زیاد بود، هم اکنون مجلس دهم و دولت یازدهم شده ایم که طبیعتا فاصله این دو عدد کم شده است.
وی اظهار امیدواری کرد: بتوانیم با هماهنگی و همفکری بیشتر برای اهدافی که مردم به ما رای داده اند برای حل معضلات مردم عمل کنیم.
رئیس جمهوری در مورد نشست امروز سران سه قوه گفت: در جلسه امروز بحث های متنوع و مختلفی مطرح شد یکی از مباحثی که مطرح شد، فضای بعد از برجام بود که ملت ایران با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به یک توافق حائز اهمیتی دست یافتند که آن برجام بود.

** رسانه ها ذهن مردم را برای مسائل جزئی مشغول نکنند
روحانی با تاکید بر این که ما امروز در پسابرجام قرار داریم، اظهارداشت: ما باید از فضای به وجود آمده حداکثر استفاده را ببریم و خواست هر سه قوه از رسانه ها این است که فضای امید و نشاط را در جامعه روز به روز بیشتر کنند و در شرایط امروز کشور بتوانیم از همه ظرفیت ها و استعدادها برای توسعه و رشد ایران و اشتغال جوانان استفاده کنیم.
رئیس جمهوری یادآور شد: این کار امکان پذیر نیست مگر با همکاری و هماهنگی سه قوه و سایر ارکانی که در نظام مسئولیت هایی را برعهده دارند همچنین رسانه ها هم باید فضای امید را در جامعه بیشتر کنند.
روحانی خطاب به رسانه ها خاطرنشان کرد: اگر نکته یا نقص کوچکی در گوشه ای یافت می شود در همان حد مساله را ببینید و آن را تعمیم ندهند، بزرگ نمایی نکنند و ذهن مردم را برای مسائل جزئی مشغول نکنند.

** هدف مهم ما اقتصاد مقاومتی است
رئیس قوه مجریه با تاکید بر این که هدف مهم ما اقتصاد مقاومتی است، اظهارداشت: ما باید با اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی را اجرایی و عملیاتی کنیم و همانطور که رهبر معظم انقلاب شب گذشته تاکید کردند بخشی از اقتدار کشور به اقتدار اقتصادی و اقتدار علمی مربوط می شود.
روحانی ادامه داد: این که جوانان ما بتوانند از علم، دانش و فناوری خود در فضاهای اقتصادی درست استفاده کنند که این موضوع قدرت علمی و فناوری ما و توسعه انسانی به معنای واقعی را به دنبال خواهد داشت ما اینگونه شاهد رشد اقتصادی کشور خواهیم بود که باعث پیشرفت کشور می شود و اشتغالزایی می کند.
وی تاکید کرد: برای این که بتوانیم از فضای بعد از برجام به خوبی استفاده کنیم، برخی از وزارتخانه ها مسئولیت سنگین تر و فضای بهتری برای کار دارند که یکی از این وزارتخانه وزارت نفت است.
رئیس جمهوری از حضور وزیر نفت در بخشی از نشست سران سه قوه خبر داد و گفت: بیژن زنگنه در این نشست گزارشی از شرایط نفت و گاز کشور و اقدامات انجام شده، ارائه کرد.
روحانی یادآور شد: وزیر نفت همچنین گزارشی در مورد میادین مشترک گاز و نفت و نحوه ای که می توان از این فضا استفاده کرد ارایه کرد. مخصوصا این که طبق قانون یک چارچوبی برای قراردادهای جدید در دولت تصویب شد و آن چارچوب که مورد بحث و نقد برخی صاحبنظران بود اصلاح و با اصلاح جدید دوباره در دولت تصویب و به مجلس تقدیم می شود که انشاء الله آن چارچوبی خواهد بود که ما باید در آن چارچوب حرکت کنیم.
وی اضافه کرد: روسای سه قوه در این نشست به این موضوع تاکید کردند که ما باید تحرک خود را در زمینه جذب سرمایه، سرمایه گذاری و جذب فناوری های نوین بیش از پیش افزایش دهیم و به این موضوع تاکید داشتند و از آن حمایت و بیان کردند که این حرکت باید در جامعه ما به خوبی به وجود آید.
رئیس جمهوری اظهارامیدواری کرد: با تلاش مسوولان اجرایی، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه ما بتوانیم از فضای به وجود آمده به خوبی استفاده کنیم.

** لایحه برنامه ششم توسعه تقدیم شده مورد تاکید دولت است
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری این که در نشست سران سه قوه در مورد لایحه برنامه ششم توسعه موضوعاتی مطرح شد، گفت: این لایحه پیش از این از سوی دولت به مجلس نهم تقدیم شده بود ولی به دلیل آن که دوره مجلس نهم تمام شد مورد بررسی قرار نگرفت.
وی تصرح کرد: همان لایحه برنامه ششم توسعه دوباره مورد تاکید دولت است البته اصلاحاتی مورد نظر نمایندگان مجلس است که ان شاء الله در مجلس انجام می شود.
وی اظهارامیدواری کرد: این لایحه در وقت مقرر به تصویب مجلس برسد تا مبنایی برای بودجه سال آینده که تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود، باشد.
به گزارش ایرنا، نشست روسای قوا امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه به میزبانی مجلس برگزار شد.


منبع: ایرنا
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.5573