+ A - تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۶ کد مطلب: 151858
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
هلاکت برادر مفتی بحرینی داعش در سوریه+عکس

فرهیختگان آنلاین: در ادامه نبردها میان نیروهای چند ملیتی به رهبری آمریکا با تروریستهای تکفیری داعش در اطراف شهر "منبج" واقع در شمال استان حلب سوریه، ساعتی پیش منابع میدانی خبر از هلاکت برادر مفتی بحرینی این گروه داده اند.

 در ادامه نبردها میان نیروهای چند ملیتی به رهبری آمریکا با تروریستهای تکفیری داعش در اطراف شهر "منبج" واقع در شمال استان حلب سوریه، ساعتی پیش منابع میدانی خبر از هلاکت برادر مفتی بحرینی این گروه داده اند.
بنابر این گزارش، علی برادر کوچکتر "شیخ ترکی بنعلی" مفتی بحرینی تبار ارشد گروه تروریستی تکفیری داعش روز گذشته در حین درگیری با نیروهای چند ملیتی در اطراف شهر منبج هدف اصابت ترکش خمپاره قرار گرفته و به هلاکت رسیده است. وی از ابتدای تشکیل داعش در معیت برادرش با خروج از بحرین به ترکیه عزیمت کرده و با عبور از مرز این کشور وارد استان رقه در خاک سوریه شده بودند. روزنامه گاردین در تحقیق خود درباره  شیخ ترکی بن علی مفتی داعش آورده است که ترکی بنعلی (30 ساله) که در پایان ژانویه سال 2013 به همراه 72 نفر دیگر تابعیت بحرینی شان لغو شد، فعالیت خود را در ابتدا به عنوان خطیب در میان گروههای تندرو در سوریه آغاز کرد و سپس در مارس 2014 فراخوان جنگ در کنار داعش را اعلام کرد و به یکی از مبلّغان برجسته داعش تبدیل شد.
 

 

به نوشته این روزنامه، بنعلی زمانی مشهور شد که در مذاکره با آمریکا درخصوص آزادی "پیتر کاسیگ"، به عنوان نماینده داعش حضور یافت. البته سازمان تروریستی داعش کاسیگ را که ربوده بود، پس از چندی اعدام کرد . از سال گذشته منابع اطلاعاتی خبر از خروج ترکی بن علی به همراه صدها تن از اعضا و فرماندهان داعش از خاک سرویه و عزیمت آنها از طریق ترکیه به کشور لیبی خبر داده بودند. اعزام بنعلی به لیبی به عنوان مبلغ داعش، نشان دهنده رویکرد جدید این سازمان تروریستی در لیبی است که تلاش می کند عناصر لیبیایی بیشتری را به خود جذب کرده و پایگاه گسترده ای برای خود در این کشور ایجاد کند.

 

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.4315