+ A - تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۱ کد مطلب: 152000
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
مقام معظم رهبری در دیدار اساتید دانشگاه‌ها:
اقتصاد مقاومتی هم عزت ملی است هم گره‌گشایی فعلی
اقتصاد مقاومتی هم عزت ملی است هم گره‌گشایی فعلی

فرهیختگان آنلاین: رهبر معظم انقلاب تأکید کردند: اقتصاد مقاومتی اگر به معنای واقعی اجرایی شود، هم عزت ملی و هم نیازهای کشور را تأمین می‌کند؛ چون متکی به ظرفیت‌های داخلی است.

به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، به مناسبت ماه مبارک رمضان جمعی از استادان دانشگاه‌ها و اعضای جامعه‌ دانشگاهی سراسر کشور عصر امروز(شنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار تعدادی از اساتید به بیان دیدگاه‌های خود پیرامون مسائل جامعه‌ دانشگاهی و مسائل کشور پرداختند.

مهمترین محورهای بیانات امام خامنه‌ای در این دیدار به شرح ذیل است:

* اگر می‌خواهیم کشورمان 20 سال بعد، پیشرفته، باعزت، متدین، ثروتمند، مقتدر، مستقل، برخوردار از عدالت و خیرات مادی و معنوی باشد، این احتیاج دارد به کارهایی که عمده‌ این کارها مربوط به دانشگاه است. علت تکیه‌ من روی دانشگاه و اساتید این است.

* اقتصاد مقاومتی هم عزت ملی است، هم گره‌گشایی فعلی. می‌پرسند شما که می‌گویید "عزت ملی"، نیازهای نقد موجود در جامعه را چه می‌کنید؟ اقتصاد مقاومتی اگر به معنای واقعی اجرایی شود، هم عزت ملی و هم نیازهای کشور را تأمین می‌کند؛ چون متکی به ظرفیت‌های داخلی است.

* مسئله‌ای که روی آن تأکید دارم، سرعت رشد علمی است. امروز احتیاج داریم رشد علمی را سرعت ببخشیم. ما اقلاً 60-70 سال توسط حکومت‌های خائن عقب نگه داشته شده‌ایم. اگر بخواهیم پیش برویم، نمی‌توانیم با سرعت همان کسانی که جلو هستند، حرکت کنیم.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.3285