+ A - تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۴ کد مطلب: 152055
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
علیخانی: غبارها نفس هم‌وطنانمان را تنگ کرده است
علیخانی: غبارها نفس هم‌وطنانمان را تنگ کرده است

فرهیختگان آنلاین: احسان علیخانی درباره آلودگی هوای غرب کشور گفت: این غبارها نفس هموطنانِ جانِ ما را تنگ تَر کرده، خواهش میکنم از هرکسی که کاری از پسش برمی آید؛ چه مدیر و چه مسئول، کاری کند. خیلی هم توقع غیرواقعی نداریم.

یکی از مهم ترین قسمت‌های شب گذشته لحظه‌ای بود که احسان علیخانی از موضوع روز یاد کرد و با نام بردن از غبار کرمانشاه و هوای آن خطه گفت: این غبارها نفس هموطنانِ جانِ ما را تنگ تَر کرده، خواهش میکنم از هرکسی که کاری از پسش برمی آید؛ چه مدیر و چه مسئول، کاری کند. خیلی هم توقع غیرواقعی نداریم.

وی ادامه داد: طبیعی است که وقتی هوا در آن منطقه گرم میشود قطعا باعث بروز آن حادثه خواهد شد. وقتی نهالی کاشته نمیشود، ثباتی در آن أراضی صورت نگرفته و تالابی شکل نگرفته این اتفاقات پیش می‌آید. یک جاهایی زلف جنگ با محیط زیست گره میخورد و این سوغاتی است که از شلوغی های خاورمیانه به سمت ما می آید. اما من نمیتوانم این موضوع را نادیده بگیرم و باید بگویم اگر کسی کاری از دستش برمی آید؛ یک تصمیم استراتژیک، مدیریت بحران یا هرکاری، آن را انجام دهد. کسی هم توقع غیرواقعی نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: حداقل با مردم این خطه حرف بزنیم در جریانشان قرار بدهیم؛ به آنها آگاهی دهیم یا در بحث یومیه شان به آنها یاری بدهیم.

هرموقع نفسی درگوشه ای سرزمینمان تنگ میشود دل ما هم تنگ خواهد شد و نفس‌های ما به شماره می افتد.

ما شب گذشته از «ایستاده در غبار» گفتیم اما مگر میشود یادی نکنیم اما از ایلام، بوشهر، کرمانشاه و... که در لحظات تاریخی در غبار ایستادند؟ پس حقشان است که به دادشان برسیم.


منبع: فارس
نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.4293