+ A - تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۳ کد مطلب: 152101
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
توقعات درحد والیبال ایران باشد
توقعات درحد والیبال ایران باشد

بهنام محمودی کارشناس والیبال

اینکه گفته می‌شود خستگی بازیکنان توجیهی برای عملکرد تیم است کمی غیر‌منطقی است.کافی است به مصاحبه اکثر بازیکنان بعد از سه دیدار هفته اول لیگ جهانی نگاهی بیندازیم؛‌‌ هیچ‌کدام از آنها اتفاقا خستگی را بهانه نکرده‌اند، منتها بدن‌شان بعد از رقابت‌های سخت گزینشی المپیک دچار خستگی شده است و آنها در تهران فقط سه روز فرصت برای استراحت داشته‌اند. شما اختلاف 13 ساعته بین برزیل و ژاپن را هم حساب کنید که قطعا تاثیر مهمی در شرایط آمادگی بازیکنان دارد. باید به این نکته اشاره کرد که هر ورزشکار در سال نهایتا دو بار می‌تواند به اوج آمادگی برسد. ملی‌پوشان والیبال ایران قطعا بار اول در مسابقات گزینشی المپیک به این مرحله رسیده‌اند و دفعه دوم رقابت‌های المپیک خواهد بود، پس عدم آمادگی در شرایط فعلی خیلی هم طبیعی نیست.
ذکر یک نکته ضروری است. تیم ملی والیبال ایران شاید برای اولین بار است که در یک بازه زمانی بسیار کوتاه حضور در سه رقابت مهم را تجربه می‌کند و به هر حال کار در این شرایط بسیار سخت خواهد بود. البته نباید در این بین از غیبت امیر غفور و فرهاد قائمی هم غافل شد؛ چرا که به‌طور حتم حضور این دو بازیکن شرایط تیم را بسیار بهبود می‌بخشید.
من به‌عنوان کسی که سال‌ها در تیم ملی والیبال ایران حضور داشته‌ام عملکرد تیم در سه بازی اول لیگ جهانی را خیلی نامطلوب‌ نمی‌دانم. قطعا سطح توقعات از این تیم باید در حد والیبال ایران باشد. باید قبول کرد آمادگی ذهنی و جسمانی بازیکنان ما هنوز به حد بازیکنان تیم‌هایی مانند فرانسه،آمریکا، برزیل و... نرسیده است. واقعا در سه بازی اول لیگ جهانی خستگی در چهره بسیاری از ستاره‌های تیم نمایان بود و شاید بهتر بود لوزانو به برخی از آنها در هفته اول استراحت می‌داد و آنان را از هفته دوم به کار می‌گرفت. اینکه تیم ما تا این اندازه در هفته اول دچار نوسان شده بود کمی به شرایط روانی بازیکنان برمی‌گردد و دلیل دیگر این است که دست کادر فنی در برخی پست‌ها بسته است و غیبت یک بازیکن ما را دچار دردسر می‌کند. فکر می‌کنم قطعا عملکرد تیم ما در هفته دوم رقابت‌ها که در صربستان برگزار خواهد شد، بهتر می‌شود و تیم در هفته سوم به اوج می‌رسد.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.2441