+ A - تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۴ کد مطلب: 152161
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
در تماس تلفنی با نخست وزیر بریتانیا؛
رییس جمهوری: از گسترش همکاری های تهران – لندن استقبال می کنیم
رییس جمهوری: از گسترش همکاری های تهران – لندن استقبال می کنیم

فرهیختگان آنلاین: رییس جمهوری در تماس تلفنی نخست وزیر بریتانیا با ایشان، از گسترش همکاری های تهران – لندن استقبال کرد. رییس جمهوری در تماس تلفنی نخست وزیر بریتانیا با ایشان، از گسترش همکاری های تهران – لندن استقبال کرد.

 حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در تماس تلفنی خانم "ترزا می" نخست وزیر جدید بریتانیا با ایشان، با تبریک مسوولیت جدید نخست وزیر ، تحولات روابط تهران – لندن در فضای پسابرجام را مثبت خواند و گفت که این روابط با تقویت همکاری های مالی و بانکی شتاب بیشتری می گیرد.
رییس جمهوری با اشاره به نقش بریتانیا در تحقق برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) تاکید کرد: همه تلاش ها باید بر تسریع در اجرای دقیق برجام متمرکز شود.
روحانی با اشاره به اهمیت گشایش های مالی ، بانکی و بیمه ای در دوره پسابرجام گفت: همه تلاش ها باید در مسیر اجرای دقیق مفاد برجام و تقویت پایه های آن متمرکز شود و بریتانیا همان گونه که در روند مذاکرات تاثیرگذار بود، در روند استحکام و سرعت بخشی به این توافق مهم تاریخی نیز اثرگذار شود.
رییس جمهوری در ادامه به بحث اهمیت مبارزه همگانی با تروریسم اشاره کرد و اظهارداشت: تشدید تحرکات تروریستی در منطقه و جهان، همفکری، هماهنگی و همکاری کشورها در این مبارزه را ضروری می سازد و تهران از تقویت رایزنی و همفکری با لندن در این حوزه استقبال می کند.
روحانی همچنین تلاش برای حل و فصل معضلات و مشکلات منطقه از طریق مذاکره و گفت وگو را ضروری خواند.
"ترزا می" نخست وزیر بریتانیا نیز در این گفت وگو ، با تاکید بر اینکه کشورش مصمم به توسعه و تعمیق همکاری ها با تهران در همه عرصه ها است ، اظهارداشت: لندن تمام تلاش خود را برای اجرای مفاد برجام بکار گرفته و به این روند شتاب خواهد داد.
نخست وزیر بریتانیا با اشاره به روند رو به رشد روابط تهران – لندن در همه عرصه ها ، تصریح کرد: ما باید به تعهدات خود در اجرای دقیق و سریع مفاد برجام پایبند باشیم و بریتانیا نیز در این عرصه فعال است.
وی با اشاره به اهمیت تبادلات بانکی ، مالی و بیمه ای گفت: لندن نه تنها از گسترش همکاریهای بانکی و مالی با ایران حمایت می کند بلکه پیوسته در تلاش است تا بانکهای بریتانیایی و اروپایی را برای همکاری بیشتر با تهران ترغیب کند.
ترزا می همچنین به موضوع تروریسم و ضرورت همکاری همگانی در مبارزه با این پدیده اشاره کرد و گفت: در این مبارزه باید به ریشه های تروریسم توجه شود و لندن از همفکری با ایران در این عرصه استقبال می کند.
نخست وزیر بریتانیا در ادامه با اشاره به تلاش وزرای خارجه دو کشور برای ارتقاء سطح روابط فیمابین اظهارداشت:این روند گامی مهم در مسیر توسعه و تعمیق روابط دو کشور است.
 

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.543