دومین طلای کاروان ایران بر سینه سهراب مرادی درخشید

فرهیختگان آنلاین: در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو و در روز هشتم این بازی‌ها سهراب مرادی و علی هاشمی نمایندگان دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه‌برداری کشورمان از ساعت ۲:۳۰ بامداد امروز (یکشنبه، ۲۴ مرداد) به مصاف ۶ وزنه‌بردار از کشورهای بلاروس (۲ نفر)، اوکراین، لتونی، مصر و تایلند به رقابت پرداختند که در پایان حرکات دوضرب مرادی قهرمان شد و هاشمی به عنوانی بهتر از هفتمی نرسید.
چراغ اول کاروان المپیک توسط کیانوش رستمی روشن شذ

ایران هم طلایی شد

فرهیختگان آنلاین: وزنه بردار دسته ۸۵ کیلوگرم ایران با رکورد ۳۹۶کیلوگرم عنوان قهرمانی المپیک ریو را به دست آورد و رکورد دار دوضرب و مجموع المپیک شد.
پورعلی‌مطلق خبر داد

۲۲الی۲۶ فروردین زمان ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ۹۶

فرهیختگان آنلاین: مدیرکل انتخابات وزارت کشور از مشخص شدن زمان ثبت‌نام و تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
واکنش ایران به ادعای یک مقام انگلیس:

پاسخگوی رفتارهای ضد بشری خودتان باشید

فرهیختگان آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به ابراز نگرانی معاون خاورمیانه وزارت خارجه انگلیس در مورد نقش جمهوری اسلامی ایران در بحران یمن، با رد ادعاهای مطرح شده پاسخ داد.

خدمتی فینالیست شد

فرهیختگان آنلاین: نجمه خدمتی در ماده تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو د رجایگاه ششم ایستاد و راهی فینال شد.

  • برگزیده‌ها
  • آنلاین دانشگاه
جای خالی سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه نظارت بر تولید مواد غذایی

وقتی از غذا می‌ترسیم

فرهیختگان آنلاین: بالای قفسه سوسیس و کالباس‌های روی هم چیده شده تکه‌ای از روزنامه تاریخ گذشته‌ای چسبیده که مسئولی در آن خبر از سلامت فرآورده‌های گوشتی می‌دهد.
طی حکم ظریف، سخنگو و معاونت عربی و آفریقای وزارت امور خارجه تغییر کردند

خانه‌تکانی در وزارت خارجه

فرهیختگان آنلاین: محمدجواد ظریف طی حکمی بهرام قاسمی را به‌عنوان سخنگوی جدید وزارت امور خارجه منصوب کرد و به گمانه‌زنی‌ها در زمینه تغییرات در ساختار وزارت امور خارجه پایان داد.
«فرهیختگان» در گفت‌‌وگو با کارشناسان بررسی کرد

آثار کاهش نرخ سود بر بازار مسکن

فرهیختگان آنلاین: بالا بودن نرخ سود سپرده‌های بانکی طی سال‌های اخیر موجب شده رکود بازار مسکن طولانی‌تر شود؛ رکودی که از دو سال گذشته آغاز شده و همچنان در این بازار سنگینی می‌کند.
چگونه کارگردان و نمایشنامه‌نویس مهم تئاتر ایران از «پادری» سر‌درآورد

از دوران طلایی تئاتر فاصله گرفته‌ایم

فرهیختگان آنلاین: کوروش نریمانی را خیلی از تئاتری‌ها با آثار کمدی و موفقش می‌شناسند که سطح بسیار بالایی هم دارند. این هنرمند با‌سابقه تئاتر با «شب‌های آوینیون» درخشش خیره‌کننده‌ای داشت و چه در ایران و...
+ A - تاریخ ۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۷ کد مطلب: 33318
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
معاون دانشگاه علمی كاربردی:
اولین آزمون كارشناسی ارشد علمی كاربردی امسال برگزار می‌شود

فرهیختگان آنلاین: معاون آموزشي دانشگاه علمي كاربردي با اعلام حذف مقطع كارشناسي پيوسته دانشگاه از سال آينده، گفت: در دوره جديد مجوز مقطع كارشناسي پيوسته ارائه نمي‌شود و اين مقطع تحصيلي از سال آينده قطعا حذف مي شود.

به گزارش ايسنا، رجبعلي برزويي در نشست مطبوعاتي كه صبح امروز يكشنبه در محل دانشگاه برگزار شد، با اشاره به آمار وزارت علوم در خصوص آموزش‌هاي مهارتي دانشگاه‌هاي علمي كاربردي و فني حرفه‌اي، افزود: از مجموع آموزش‌هاي كشور حدود 15 تا 17 درصد، مهارتي است كه بايد اين هرم اصلاح شود.

 

وي با اشاره به ارائه سند آموزش مهارتي به شوراي عالي انقلاب فرهنگي در هفته گذشته، اظهار كرد: مقرر شد ضمن حمايت شوراي عالي از اين سند، مكمل سند با محوريت دانشگاه علمي كاربردي و تعامل با تمام زيرنظام‌هاي آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت بهداشت و وزارت كار تا پايان سال توسط دانشگاه آماده و به شورا ارائه شود.

برزويي به نظام‌هاي آموزش عالي مهارتي و فني حرفه‌اي به عنوان نظام‌هاي فرعي نظام آموزش مهارت و فناوري اشاره و تصريح كرد: در نظام آموزش عالي مهارتي حداقل 60 درصد آموزش‌ها بايد عملي و 40 درصد نظري و دانش پايه باشند.

وي با بيان اينكه در نظام آموزش عالي مهارتي تمامي مقاطع از كارداني تا عالي‌ترين سطوح ديده شده است، افزود: در دوره‌هاي فني هم مقاطع كاردان فني، مهندسي فناور، مهندسي فناور ارشد و مهندسي فناور خبره در نظر گرفته شده است.

وي با اشاره به مقاطع دوره‌هاي مهارتي اظهاركرد: در اين دوره نيز مقاطع كاردان حرفه‌اي، كارشناسي حرفه‌اي، كارشناسي حرفه‌اي ارشد و كارشناسي حرفه‌اي خبره تعيين شده است.

معاون آموزشي دانشگاه علمي كاربردي با اشاره به دوره‌هاي تكميلي بين سطوح تحصيلي نيز افزود: هر فرد مي‌تواند يك پودمان را در بين دوره‌ها آموزش ببيند.

برزويي با اشاره به مزاياي نظام آموزش مهارتي اظهار كرد: در اين نظام تمامي فارغ التحصيلان علاوه بر تسهيلات مرسوم، از تسهيلات ويژه نيز برخوردار مي‌شوند.

به گفته برزويي، تمامي مدارك نظام مهارتي مورد تاييد وزارت ‌علوم و ساير زيرنظام‌هاي ديگر است.

وي با بيان اينكه پيش‌بيني شده است كه در هر مقطع فرد مي‌تواند به زير نظام ديگر انتقال يابد، افزود: همه دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي مي‌توانند وارد نظام آموزش مهارتي شوند و بسياري از ظرفيت خود را به سمت مهارتي پيش ببرند.

 تمامي آموزش كاركنان كشور در قالب دوره‌هاي علمي كاربردي ساماندهي مي‌شود

معاون آموزشي دانشگاه علمي كاربردي با اشاره به نظام "آموزش كاركنان كشور" كه نزديك به 400عنوان شغلي در قالب آموزش‌هاي ضمن خدمت مي‌شود، افزود: توافق شد كه تمامي آموزش كاركنان كشور در قالب دوره‌هاي علمي كاربردي ساماندهي شود و همچنين تمامي مراكز مديريت دولتي بايد با پوشش دانشگاه علمي كاربردي فعاليت كنند.

به گفته برزويي، تمامي دستگاه‌هاي كشور اعم از دولتي و غيردولتي كه بحث فناوري را وارد كشور مي‌كنند، بايد حتما نيروهاي متخصص آنان در قالب نظام آموزش مهارتي ديده شوند.

وي با اشاره به ايجاد موسسه‌هاي علمي كاربردي در دستگاه‌هاي بزرگ جهت رفع نيازها و تربيت متخصص، تصريح كرد: اخيرا موسسه‌هاي مهارت و بهزيستي در وزارت كار و موسسه شهيد قدوسي توسط قوه قضائيه ايجاد شده است. همچنين آموزش هوانوردي كشور نيز در دستور كار قرار دارد.

 آزمون مهندسي فناوري ارشد براي نخستين بار تا پايان سال برگزار مي‌شود

برزويي با اشاره به اخذ مجوز 16 رشته در مقطع مهندسي فناوري ارشد، گفت: تا پايان سال آزمون اين مقطع برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به رشته‌هاي دوره مهندسي فناوري ارشد اظهار كرد: رشته‌هاي مميزي انرژي درساختمان، مديريت شبكه برق، شبكه‌هاي توزيع نيروي برق، بهره‌برداري از نيروگاه‌هاي برقي آبي، دامپروري ارگانيك، مخابرات سيار، شبكه‌هاي فيبر نوري، بهينه سازي بكسرهاي نوري، توليد قطعات هيدريدي بر پايه پليمر، بهينه سازي توليد ماشين افزار، استخراج ذغال سنگ و معمار ارشد سرويس در سيستمهاي جامع بانكي ازجمله رشته‌هاي اين دوره به شمار مي‌آيد.

معاون آموزشي دانشگاه علمي كاربردي افزود: در اين دوره پس از اعلام نياز دستگاه در قالب يك طرح پيشنهادي، دانشجويان پذيرش مي‌شوند.

وي با اشاره به تفاوت مدرسان اين دوره با ساير مدرسان نظام‌هاي ديگر اظهاركرد: استاد راهنما در دوره فناوري ارشد بايد حتما خبره و داراي ويژگي‌هاي خاص باشد.

وي همچنين تصريح كرد: دانشجويان دوره فناوري ارشد حداقل بايد داراي سه سال تجربه سابقه كار فني تخصصي مرتبط با مدرك كارشناسي باشد.

به گزارش ايسنا، وي با اشاره به اعلام آگهي عمومي از طريق سازمان سنجش در پذيرش دوره فناوري ارشد نيز گفت: پس از اعلام عمومي آزمون كتبي برگزار و پذيرش به صورت نيمه متمركز انجام مي‌شود و افراد از بين دو تا سه برابر ظرفيتي كه به مركز مجري معرفي مي‌شوند انتخاب مي‌شوند.

برزويي با بيان اينكه ظرفيت‌هاي پذيرش متناسب با هر دوره، هدفمند و محدود است افزود: كميته شهريه دوره‌هاي فناوري ارشد در حال بررسي ميزان شهريه اين دوره است كه سعي كرديم شهريه آن فوق‌العاده پايين باشد.

 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
  • آخرین نظرات
  • پربحث‌ترین‌ها
leaderimam khomeinihashemirafsanjanipresidentiauجاکفشی ایکیاپرسه بازار ایکیا تهرانصندلی ایکیا
0.5546