+ A - تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۳ کد مطلب: 39719
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
بهمن فروتن:
چه فرقی دارد بازیکن از آسمان بیاید یا از پاریس؟
چه فرقی دارد بازیکن از آسمان بیاید یا از پاریس؟

معتقدم که هر بازیکنی بتواند برای تیم ملی مثمر ثمر باشد باید پیراهن سفید این تیم را بر تن کند. حال می‌خواهد از آسمان آمده باشد یا از میدان کنکورد پاریس

1 - سالیان سال است که هم از دوره «رگ» گذشته‌ایم و هم از عصر «ایل» و «طایفه». من به شخصه معنی «دورگه» را نمی‌فهمم. به نظر من این یک اصطلاح «نژادپرستانه» است و به هیچ عنوان مثبت، درست و صحیح نیست. اصلا متوجه نمی‌شوم چرا ما ایرانی‌ها که به مهر، دوستی و محبت شهره هستیم هنوز این اصطلاحات را به کار می‌بریم.
2- معتقدم که هر بازیکنی بتواند برای تیم ملی مثمر ثمر باشد باید پیراهن سفید این تیم را بر تن کند. حال می‌خواهد از آسمان آمده باشد یا از میدان کنکورد پاریس. متاسفانه اغلب رسانه‌های ما فوتبالی نیستند و مدام به دنبال مسائل خاله زنکی و به دردنخور و در حال دامن زدن به حاشیه‌ها هستند. واقعا چرا اگر یک بازیکن ایرانی می‌تواند برای تیم ملی بازی کند نباید این کار را انجام دهد؟ چون تمام رگ هایش ایرانی نیست؟
3- قبل از قانون «بوسمن» تیم‌های اروپایی تنها می‌توانستند از وجود سه بازیکن خارجی در ترکیبشان بهره ببرند. یادم می‌آید در یکی از بازی‌های مهم اروپایی تیم اشتوتگارت آلمان موفق شد در یک بازی نفس‌گیر سه بر صفر حریف خود را شکست دهد اما فقط به‌خاطر استفاده چند ثانیه‌ای از چهارمین بازیکن خارجی در ترکیب تیم، یوفا تصمیم گرفت بازی را دوباره برگزار کند اما بعد از تصویب قانون «بوسمن» فوتبال کاملا در مسیر جهانی‌سازی یا گلوبالیزیشن قرار گرفت و ما الان شاهد این هستیم که باشگاهی مانند آرسنال در بعضی از اوقات هیچ بازیکن انگلیسی‌ای در ترکیب خود ندارد. در واقع فوتبال مدت‌هاست که مسائل طایفه‌ای را کنار گذاشته است.
4- اما چرا فقط کی‌روش به دنبال بازیکنان شاغل در اروپا رفته است؟ چرا سرمربیان قبلی به دنبال چنین بازیکنانی نرفته‌اند؟ این برمی‌گردد به مساله ارتباطات که متاسفانه در فوتبال ایران در حد صفر است! ما اصلا مقوله ارتباطات را نمی‌شناسیم. برخی به اشتباه گمان می‌کنند فرق کی‌روش با دیگر مربیان مدل تمرینات اوست. اما کی‌روش که تمرینات مریخی نمی‌دهد! امروزه مدل تمرینات فوتبال در همه دنیا یکسان است و روش‌های آن در همه سایت‌ها وجود دارد. فرق کی‌روش با مربیان وطنی همین ارتباطات است.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.1728