+ A - تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۲ کد مطلب: 40517
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
این رویه باید اصلاح شود
این رویه باید اصلاح شود

امیر واعظ‌آشتیانی: من معتقدم در دو فصل گذشته استقلال هیچ‌وقت رنگ آرامش را ندید و روحیه بالا در این تیم نبود و همواره هم این تیم از درون خودش صدمه خورده است نه از عوامل بیرونی در واقع مشکلات خارج از سیستم باشگاه به این تیم تحمیل نشده است.


1 - من معتقدم در دو فصل گذشته استقلال هیچ‌وقت رنگ آرامش را ندید و روحیه بالا در این تیم نبود و همواره هم این تیم از درون خودش صدمه خورده است نه از عوامل بیرونی در واقع مشکلات خارج از سیستم باشگاه به این تیم تحمیل نشده است.
2 - فکر می‌کنم روزی که آقایان مدعی بودند استقلال دیگر نباید در آسیا زنگ تفریح باشد باید تحلیل هم می‌کردند که چه شرایطی را نیاز دارند. سرمربی استقلال همیشه مورد برخوردهای مختلف می‌شد و همیشه فکر می‌کرد که می‌خواهند او را تغییر دهند و این استرس را داشت و این مسئله روی بازیکنان هم تاثیر می‌گذاشت.
3- به نظر من در فصل گذشته بین مدیرعامل و هیات‌مدیره استقلال درک متقابلی وجود نداشت و آنها نتوانستند همدیگر را مدیریت کنند. من خودم هیچ‌گاه قائل به این نیستم که هیات‌مدیره باید یکدست باشد چرا که تضارب افکار باعث می‌شود تا نظرات مختلف مطرح شود اما این تضارب افکار باید در چارچوب هیات‌مدیره باشد. زمان خود ما شاید خیلی مواقع در هیات‌مدیره چالش‌هایی ایجاد می‌شد اما وقتی جلسه تمام می‌شد، همه درک متقابلی از هم داشتند. احترام متقابل همیشه باید وجودداشته باشد. هیات‌مدیره استقلال مصاحبه‌های متعددی را انجام داده است، کجا آمده که هیات‌مدیره اینقدر مصاحبه کند. ما حتی در باشگاه‌های دیگر نمی‌دانیم چه کسانی اعضای هیات‌مدیره هستند اما این حساسیت همیشه برای پرسپولیس و استقلال است و زمانی که قرار است اعضای هیات‌مدیره معرفی شوند به قدری چالش ایجاد می‌شود که انگار قرار است وزیر انتخاب شود. در دهه 70 و حتی تا اوایل 80 چنین فضایی وجود نداشت اما اکنون چالش‌ها و تبلیغات در این زمینه زیاد است.
3 - من معتقدم اعضای هیات‌مدیره باید قدرتمند باشند اما این قدرت باید در چارچوب حل مشکلات مجموعه باشد نه اینکه خودشان را به کش و قوس وا دارد و دلیلی شود برای حذف همدیگر یا زورآزمایی برای همدیگر. هیات‌مدیره باید قدرت استدلال قوی داشته باشد تا اگر عضوی مجاب نشد، بتواند به نظر اکثریت احترام بگذارد. فکر می‌کنم سوء‌مدیریت در مجموعه استقلال در دو فصل گذشته چه در بخش هیات‌مدیره و چه در بخش مدیرعاملی مشهود بوده است.
4 - هیچ دلیل ندارد که هیات‌مدیره با مدیرعامل همگون باشد بلکه باید این دو با هم همگام باشند. هیات‌مدیره نباید فقط برای گذراندن وقت دور هم جمع شوند و عده‌ای هم به دنبال بهره‌برداری شخصی خود باشند. من هر تصمیمی که هیات‌مدیره استقلال گرفته برایم قابل احترام است اما بهتر بود انتخاب سرمربی را هیات‌مدیره انجام نمی‌داد و یا حداقل بحث آن در هیات‌مدیره مطرح نمی‌شد و این مسئله را در اختیار مدیرعامل منتخب می‌گذاشتند.
5 - قانون تجارت می‌گوید انتخاب مدیرعامل باید به عهده هیات‌مدیره باشد سپس مدیرعامل باید سرمربی را انتخاب کند. این سوال وجوددارد که آیا برنامه‌های کاندیداهای سرمربی‌گری استقلال توسط هیات‌مدیره دریافت شده و اگر دریافت شده آیا این هیات‌مدیره صلاحیت بررسی آن را دارد، چرا که بحث فنی یک بحث سنگین است. در دنیای حرفه‌ای رسم بر این است که کمیته فنی گزینه‌ها را بررسی کند و درنهایت مدیرعامل سرمربی را برگزیند. اما در کشور ما همه چیز متفاوت است. فکر می‌کنم منطقی‌تر این بود که اول مدیرعامل استقلال مشخص شود سپس مدیرعامل به فکر سرمربی باشد. چطور مدیرعامل باید بازیکن بگیرد و قراردادش را امضا کند اما درانتخاب سرمربی نقشی نداشته باشد. این دوگانگی در فوتبال ما وجود دارد و باید این رویه اصلاح شود.
* مدیرعامل سابق باشگاه استقلال

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.3192