+ A - تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۸:۱۹ کد مطلب: 47175
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
موفقیت‌های ایران در المپیک ربطی به مدیریت ندارد
موفقیت‌های ایران در المپیک  ربطی به مدیریت ندارد

مصطفی هاشمی‌طبا: موفقیت کاروان المپیک ایران را مرتبط با ساختار مدیریت ورزش نمی‌دانم. عملکرد کلی کاروان از نظر تعداد مدال و رده‌بندی نهایی خوب بود.

گرفتن سه مدال طلا در یک تورنمنت کمتر اتفاق می‌افتد. در رشته‌هایی چون وزنه‌برداری و دوومیدانی هم فوق‌العاده بودیم اما در سایر رشته‌ها حتی نسبت به عملکرد تیم کشتی آزاد نظر مثبتی ندارم و حالا به هر دلیل این تیم انتظارات را برآورده نکرد. تکواندو هم نتیجه‌ خوبی نگرفت و فارغ از نتیجه‌ نوع مبارزه‌کردن ورزشکاران مرد ایران خوب نبود از سوی دیگر در ورزش‌هایی که فدراسیون آنها در ماه‌های اخیر دستخوش حواشی شده بود، عملکرد مطلوبی نداشتیم و ورزشکاران قایقرانی، تیراندازی با کمان و حتی دوچرخه‌سواری کاملا تحت تاثیر فضای حاشیه‌ها خیلی پایین‌تر از سطح خودشان کار کردند. اما در مجموع کاروان موفقی داشتیم و بیشترین مدال طلای تاریخ المپیک خود را گرفتیم. رتبه 17 امسال خیلی خوب بود.
با حذف سه مدال کشتی‌فرنگی رتبه ایران به شدت افت می‌کند. به نوعی می‌توانم بگویم موفقیت کاروان ایران مرهون خدمات شخص محمد بنا است. این شانس خطیب بود که نخواست یا نتوانست بنا را برکنار کند. ما در طول سال‌های گذشته هیچ‌گاه در کشتی فرنگی حرف‌های زیادی برای گفتن نداشتیم و این موفقیت حاصل کار و تفکر بنا است. در مورد وزنه‌برداری باید بگویم کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان حمایت خوبی از این رشته داشتند. اما به صورت کلی این موفقیت‌ها حاصل تلاش فردی و درخشش استعدادهای مختلف است. چه نوشاد عالمیان و چه احسان حدادی، هر دو از سنین پایه و جوانان جزو استعدادهای برتر ورزش بوده‌اند و کسی نمی‌تواند حالا موفقیت آنها را به نام خود تمام کند. حدادی از سال‌ها قبل برای موفقیت در این رشته ورزشی تلاش کرد و حالا این افتخار با تلاش و پشتکار خودش به دست آمده است. یادم می‌آید او کارش را سال‌ها قبل با موفقیت در مسابقات جوانان جهان آغاز کرد. شاید اگر در طول سال‌های گذشته حمایت بیشتری از سوی فدراسیون به عمل می‌آمد، زودتر از اینها موفقیت حدادی را در میادین مختلف می‌دیدیم. من موفقیت کاروان المپیک ایران را با ساختار ورزشی مرتبط نمی‌دانم. این موفقیت مرهون تلاش یکسری از استعدادهاست که خودشان رشد کردند. همچنین حاصل تلاش و تفکر شخص محمد بنا است. اگر می‌خواهیم به موفقیت مستمر در ورزش جهان دست پیدا کنیم واقعا باید به دنبال استعدادیابی باشیم و یک برنامه بلندمدت را دنبال کنیم و ورزش پایه را از مدارس دنبال کنیم. اما اگر دنبال موفقیت کوتاه‌مدت هستیم همین روش گلخانه‌ای موجود جواب می‌دهد. از سوی دیگر باید به موارد حاشیه‌ای ازجمله نوع لباس و آرم روی لباس ورزشکاران ایران در رژه المپیک اشاره کنم که اصلا پسندیده نبود و کسی از روی لباس ما نمی‌فهمید این ورزشکار از کجا آمده است؛ این موارد جزو وظایف مدیریتی است که متاسفانه به آن توجهی نشده بود.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.2646