+ A - تاریخ ۲۴ مهر ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۲ کد مطلب: 52560
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
حضور در وقت اضافه
حضور در وقت اضافه

فرهیختگان/سالار علیخواه: رئیس مجلس شورای اسلامی شنبه صبح در تمرینات تیم ملی بزرگسالان شرکت کرد.


رئیس‌جمهور نیز دیروز صبح در تمرین تیم ملی شرکت کرد و حال ملی‌پوشان و کادر فنی را جویا شد.
چه اتفاقی افتاده که در عرض دو روز روسای قوه مجریه و مقننه در تمرینات تیم ملی فوتبال حضور می‌یابند؟ آیا باید این حضور را به فال نیک گرفت؟
1- امروز فوتبال ایران در پی چند شک، حال و روز مناسبی ندارد ناپلئونی ازبکستان را می‌برد و در استادیوم آزادی مقابل دیدگان 100 هزار نفر تساوی را تقدیم قطری‌ها می‌کند و در برابر لبنان برخلاف تمامی پیش‌بینی‌ها بازی را واگذار می‌کند. بایکوت خبری رسانه‌ها و قهر رسانه‌ها از ملی‌پوشان شروع می‌شود. صحبت از رفتن کی‌روش و آمدن گزینه‌های وطنی هر روز صفحه‌های روزنامه‌ها را می‌آراید. فضا متشنج است و در همه‌جا از فاجعه بیروت صحبت می‌شود.
این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که ورزش در سال جاری بهترین نتایج تاریخ را از المپیک کسب می‌کند. قهرمانانی که مقایسه درآمد آنان در مقابل فوتبال، قیاس مع‌الفارق است. هزینه‌های فوتبال ایران آنچنان بالاست که وزارتخانه و بازو‌های اجرایی آن برای فوتبال سیاست‌های انقباضی مالی در نظر می‌گیرند. یک‌شبه فوتبال که عزیز دردانه ورزش کشور بود تبدیل به فرزند ناخلف می‌شود. فدراسیون فوتبال و بالاخص رئیسش زیر تیز‌ترین تیغ انتقادات قرار می‌گیرد و پس‌از انتخابات مستقل و عدم نتیجه‌گیری نماینده وزارت ورزش و جوانان اوضاع رو به وخامت می‌گذارد. روزهای بد فوتبال ادامه دارد و بازی‌های باشگاهی و شهرآوردش چنگی به دل نمی‌زند. آخرین نماینده ایران در جام قهرمانان باشگاه‌های آسیا با شکستی سنگین از دور مسابقات حذف می‌شود. در برابر این هجمه‌ها لبخند رئیس فدراسیون، نمکی بر زخم فوتبال است.
2- اما ناگهان همه چیز تغییر می‌کند هوای ابری فوتبال، آفتابی می‌شود، نکونام به خاطر رفتار ملی‌پوشان از اصحاب رسانه عذرخواهی می‌کند. در این میان طرح حمایت گسترده از تیم ملی کلید می‌خورد و افرادی که تا چندی قبل منتقد بودند، روزه سکوت می‌گیرند. 
3- کاش حمایت از تیم ملی پیوسته بود نه پیرو فکر و اندیشه خاص... کاش ورزش سیاست‌زده نمی‌شد و راه خودش را می‌فت... کاش موضع ما یکسان بود و همیشه استقلال داشتیم.
4- بازی با کره‌جنوبی نیز همانند بازی با لبنان سه امتیاز دارد، با این تفاوت که آن روز تیم ملی در ذهن آقایان از پیش برنده بود و امروز در آستانه بازی مهم و سرنوشت‌ساز قرار دارد. حضور سیاسیون در لحظات پایانی، علاوه بر جو سنگینی که دارد حلاوت آشتی با فوتبال ملی را در پی خواهد داشت؛ خدا کند که این حضور در وقت اضافه ختم به خیر شود.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.2263