+ A - تاریخ ۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۸ کد مطلب: 59071
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
چراغ‌های پیاده‌روها را با پایه‌اش می برند
چراغ‌های پیاده‌روها را با پایه‌اش می برند

فرهیختگان/آرش کاویان: پله‌برقی پل عابرپیاده اتوبان چمران، همان پلی که رهگذران را به نمایشگاه بین‌المللی تهران می‌برد، خراب است اما این پله‌برقی چرا باید خراب باشد آن هم به مدت شش‌ماه؟! این پرسش را روز گذشته در نشست خبری از مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران پرسیدم.دکتر شوشتری با بیان اینکه زمان شش‌ماه خرابی را نمی‌پذیرم به فرهیختگان گفت:  فردی با سیگار یا ماده آتش‌زای دیگری یونیت‌های پله‌برقی در اتوبان چمران را سوزانده است؛ هزینه یونیت‌ها نزدیک به پانصد میلیون تومان است. تامین این هزینه مشکل‌آفرین شده است؛ با این حال پلی که در اتوبان چمران در ورودی نمایشگاه نصب شده سه یا چهارماه است که خراب است اما اینجا باید یک نکته را یادآوری کنم که از یکم شهریور ماه، متولی پله‌های برقی پل‌های عابر پیاده تهران نه سازمان زیباسازی بلکه مسوولیت نگهداری از پله‌های برقی تهران  به شرکت‌های خصوصی زیر نظر شهرداری‌های مناطق واگذار شده است. رئیس سازمان زیباسازی تهران دلیل واگذاری مسوولیت پله‌های برقی عابر پیاده تهران به شهرداری‌های مناطق را سرعت در تعمیر این پل‌ها اعلام کرد.
شوشتری در ادامه به موضوع روشنایی و نصب چراغ‌هایی در معابر شهری اشاره کرد و گفت: روشنایی معابر از سال‌ها پیش در دستورکار ما قرار داشته است اما متاسفانه باید بگویم که در بسیاری از پیاده‌روها ازجمله پیاده‌راه خیابان ولیعصر (عج) نه‌تنها به سیم و فیوز و سایر تجهیزات داخلی‌اش رحم نمی‌کنند بلکه چراغ‌های نصب‌شده را حتی با پایه‌اش می‌دزدند با این وضعیت به نظر می‌رسد که باید برای هر پایه و چراغی نگهبان بگذاریم.
رئیس سازمان زیباسازی تهران افزود:  هنوز پیاده‌راه
17 شهریور کامل نشده و تردد در آن نصفه و نیمه است، اما روی نیمکت‌های آن جای خراش کلید، یادگاری، قلب و سایر نقوش دیده می‌شود؛ متاسفانه در نقاط مختلف شهر به دلیل نبود فرهنگ لازم، از این دست مسائل دیده می‌شود.
شوشتری همچنین با اعلام اینکه در حال حاضر بیش از 900 مجسمه در سطح شهر تهران وجود دارد، گفت:  تا پایان امسال و نوروز چندین مجسمه دیگر به سطح شهر اضافه می‌شود. مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران همچنین از نصب بدل مجسمه فردوسی در میدانی به همین نام در تهران خبر داد.
شوشتری همچنین با اعلام اینکه با بررسی شورای هنری سازمان، حدود 250نقاشی که دیگر جایگاه فنی و حرفه‌ای لازم را ندارند، امحا خواهد شد، اظهار کرد:  در حال حاضر بالغ بر دو هزار نقاشی دیواری در سطح شهر وجود دارد که نسبت به جایگاه و مفهوم آنها، ارزیابی‌های مکرری صورت می‌گیرد. مدیرعامل سازمان زیباسازی با اشاره به اینکه طرح‌های جدیدی برای میدان انقلاب ارائه شده است، تصریح کرد:  ‌در ساماندهی این میدان باید به طرح تفصیلی، طرح جامع و موضعی شهرسازی و مترو توجه کنیم؛ اگرچه برای آن باید راهور ناجا، حمل‌ونقل ترافیک، شهرداری، دانشگاه تهران، شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل در کنار سازمان زیباسازی نظر دهند تا بدانیم آیا قطر میدان را افزایش دهیم یا اینکه قطر میدان به‌‌‌ همان اندازه قبلی بماند.
به گفته شوشتری، رئیس سازمان، بنا نداریم به صورت ضرب‌الاجل در میدان انقلاب کاری صورت گیرد و باید کار تحقیقاتی به اتمام برسد چراکه هزینه پروژه بسیار بالاست و نمی‌توانیم بدون مطالعه وارد کار شویم.
وی از برخی برنامه‌های پیاده‌روسازی میدان انقلاب تا چهارراه قدس، چهارراه ولیعصر یا میدان فردوسی خبر داد و گفت:  برنامه‌هایی در این زمینه برای پیاده‌رو‌سازی وجود دارد که همه اینها در حد یک پیشنهاد و طرح است و در آینده درخصوص اجرای آن تصمیم‌گیری می‌شود.
 شوشتری درباره ورودی‌های شهر تهران نیز گفت:  قصد داریم نمادی از حرم امام رضا(ع) را در ورودی خاوران ایجاد کنیم اما باید با صنایع و مشاغل درباره ساماندهی مغازه‌های این ورودی صحبت شود ولی ورودی بین‌المللی دیگری نیز از پل فرودگاه امام تا پل شهید کاظمی وجود دارد که باید با طرح‌های وزارت راه و طرح تفصیلی شهر آفتاب درباره اجرایی‌شدن آن هماهنگ شود. ساماندهی این ورودی بالغ بر چند ده میلیارد تومان هزینه دارد ولی بعید می‌دانم اجرای آن به عید نوروز برسد. در هر حال ورودی اتوبان قم و بعد از آن ورودی کرج، مشهد و جاجرود جزو اولویت‌های ما هستند.
 وی درباره برنامه‌های دهه فجر نیز گفت:  برنامه‌های ما همان برنامه‌های سال‌های گذشته است. مسیرهای راهپیمایی را فضاسازی کرده‌ایم و جایگاه اجرای برنامه، مراسم و تزئین آن با ماست. همچنین قصد داریم به مناسبت دهه ایام فجر دیوارنویسی‌های موقتی را انجام دهیم و فضاسازی‌های شادی با استفاده از بالن و بادکنک ایجاد کنیم.
نصب هشت عدد تلویزیون شهری در شهر تهران، اتمام ساخت فاز اول توسعه سرویس‌های بهداشتی، توسعه پیاده‌روهای شهر تهران در مناطق مخالف ازجمله نبوت و تجریش، کاهش فضای تبلیغات محیطی از هفت هزار به پنج هزار متر مربع و پیش‌بینی جداره‌های بزرگراه امام علی(ع) از دیگر برنامه‌های سازمان زیباسازی است که شوشتری به آن اشاره کرد.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.3072