+ A - تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۷ کد مطلب: 64380
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
حافظ سرمایه‌های ملی باشیم
حافظ سرمایه‌های ملی باشیم

فرهیختگان/یوناتن بت کلیا: متاسفانه ما خیلی از سرمایه‌های ملی‌مان را بر باد می‌دهیم. حرکت‌هایی انجام می‌شود که اصلا دلیل منطقی ندارد.

 اینها سرمایه‌های مملکت هستند و نباید اینچنین از بین بروند. ما تاکنون شاهد برگزاری چنین همایشی نبوده‌ایم. اگر مراسم در سالن ورزشی انجام می‌شد، تخریبی صورت نمی‌گرفت، اما لگدکوبی چمن ورزشگاه، بازی تیم‌های استقلال و الریان را سخت کرده بود و من دیدم که بازیکنان به چه زحمتی بازی می‌کنند، در حالی که آزادی یکی از بهترین دارایی‌های کشور ما محسوب می‌شود و حتی می‌شود گفت که یکی از بهترین ورزشگاه‌ها در سطح خاورمیانه است.
روز سه‌شنبه از وزیر ورزش سوالی کرده بودند و او گلایه می‌کرد که امکانات و بودجه ندارند و خیلی از برنامه‌ها و کارها به همین دلیل روی زمین مانده است. بنابراین وقتی بودجه و امکانات‌مان کم است باید از همین حداقل‌ها با دلسوزی محافظت کنیم و اجازه ندهیم همین امکانات از بین بروند. جزو وظایف فراکسیون ورزش است که در این مورد صحبت‌هایی داشته باشد. فراکسیون ورزش دیداری با رئیس‌مجلس داشت و در رابطه با این موضوع هم صحبت‌هایی شد که باید ادامه‌دار باشد.
دید شخصی من این است که متاسفانه ورزش ما به سکوی پرتاب برای فعالیت‌های سیاسی تبدیل شده اما واقعیت این است که اگر وضعیت ورزش را ببینیم، فلاکت‌بار است. هیچ‌گونه حرکتی در پایه برای ورزش انجام نمی‌دهیم. در تمام رشته‌ها در رده‌های پایه کاری انجام نمی‌شود که بتوانیم گامی در راه پیشبرد اهداف ورزش برداریم. امروز شاهدیم که میلیون‌ها و میلیاردها تومان برای افرادی که به ورزش آمده‌اند هزینه می‌شود و اینها جزو مفاخر ما می‌شوند اما زمانی که اسم و رسمی پیدا می‌کنند، می‌روند و در شورای شهر می‌نشینند و این وظیفه ملی‌ای که دارند، از بین می‌رود. ای کاش این ورزشکاران که بارها در میادین بین‌المللی پرچم ایران را به اهتزاز درآورده‌اند، این موقعیت را زود از دست نمی‌دادند.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.3186