+ A - تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۴ کد مطلب: 65140
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
مصائب بی‌پولی و نمایشگاه کتاب
مصائب بی‌پولی و نمایشگاه کتاب

فرهیختگان/آرمین منتظری: سال‌هاست که در تهران زندگی می‌کنم اما هرگز از نمایشگاه کتاب دیدن نکرده‌ام. دلیلش هم خیلی ساده است چون پول ندارم.

نیازی هم به توضیح بیشتر نمی‌بینم. تا چندین سال قبل دانشجویی بینوا بودم که برای تامین کتاب‌های مورد نیازم نیازی نبود به نمایشگاه بین‌المللی کتاب سر بزنم؛ می‌توانستم هر از چند گاهی کنار کوچه‌ای و در پستوی پاساژی در خیابان انقلاب کتاب مورد نظرم را به قیمت مناسب پیدا کنم، وانگهی نمی‌توانستم منتظر بمانم که نمایشگاه کتاب برگزار شود تا کتاب‌های مورد نظرم را با تخفیف 15 یا 20 درصد بخرم. چقدر باید صبر می‌کردم! امروز اما به نمایشگاه نمی‌روم چون همیشه بعد از فروردین، بدترین ماه سال از لحاظ مالی برایم اردیبهشت است. همیشه بوده و هنوز هم هست. اصلا نمی‌دانم فلسفه برگزاری نمایشگاه کتاب درست چند روز بعد از فروردین‌ماه چیست؟ وانگهی من کتاب‌های مورد نظرم را معمولا در طول سال خریده‌ام. اگر وزارت فخیمه ارشاد لطف بفرمایند نمایشگاهی دائمی در گوشه‌ای از تهران برپا کنند شاید این معضل هم برطرف شود. چه این که وقتی در تمام طول سال هر از چند گاهی کتاب‌های مورد نظرم را خریده‌ام دیگر چرا باید وقتم را در نمایشگاه، آن هم با جیب خالی تلف کنم و اعصابم را بابت کتاب‌هایی که می‌بینم و نمی‌توانم بخرم به هم بریزم پس در خانه می‌مانم و نمایشگاه را از راه دور دوست می‌دارم. اما این دلیل نمی‌شود که خواست قلبی‌ام را برای رفتن به نمایشگاه پنهان کنم. چه این که هستند بسیاری که با اشتیاق به نمایشگاه می‌روند و اتفاقا با دستی پر هم به خانه برمی‌گردند. پس اشتیاق‌تان همچنان برقرار باد و دستان همچنان پر.

شما می‌توانید نوشته‌ها یا خاطرات خود را درخصوص کتاب و کتابخوانی به آدرس ایمیل بالا ارسال کنید تا در روزهای یکشنبه به نام خودتان در همین ستون چاپ شود.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.31