+ A - تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۰ کد مطلب: 70376
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
حالا آبروی آسیاییم
حالا آبروی آسیاییم

فرهیختگان/حسین معدنی: والیبال ما راه خود را پیدا کرده و بسیار مهم است که در همین مسیر حرکت کنیم. کوچک‌ترین تزلزل به ضررمان خواهد بود و نهایتا امید به اینکه نگاه حمایتی دولت به والیبال بیش از پیش شود.


یک - این روزها همه جا حرف از والیبال است و همه از موفقیت‌های این رشته می‌گویند. پیروزی مقابل صربستان، ایتالیا و حالا هم کوبا بحق هم گفتن دارد و امید که این روند همچنان ادامه داشته باشد. من و دیگر ملی‌پوشان سابق والیبال هنوز فراموش نکرده‌ایم روزهایی را که در آسیا هم به سختی حرف‌هایی برای گفتن داشتیم. همیشه در سایه امثال کره جنوبی، ژاپن و حتی تیم‌های ضعیف‌تر از اینها بودیم و آرزوی شکست‌شان را در سر می‌پروراندیم اما امروز همه چیز دگرگون شده. ما آبروی والیبال آسیا هستیم و حالا این کره و ژاپن هستند که باید از ما درس و الگو بگیرند.
دوم- بگذریم از همه موفقیت‌های والیبال که امروز بر هیچ‌کس پوشیده نیست. امروز والیبال با همه کم و کاستی‌هایش عامل ذوق و شوق مردم ما شده و این بیش از هر چیز ارزش دارد. از بازی با کوبا بگویم؛ تیمی که با همه جوانی‌اش هنوز هم یکی از غول‌های والیبال آمریکای لاتین است. ما در جدال با این تیم در دو بازی 5 امتیاز گرفتیم و این موفقیت بسیار بزرگی است. ما در بازی دوم خوب بودیم حتی بهتر از بازی اول. ملی‌پوشان ما مسافت طولانی را از ایتالیا تا کوبا پشت سر گذاشته بودند و سوای خستگی ناشی از دیدار آنها با ایتالیا، فراموش نکنیم که کوبا در زمین خودش و در حضور همه هوادارانش بازی می‌کرد؛ بازی‌ای که شاگردان ولاسکو در آن انصافا شجاعانه جنگیدند و پیروز هم شدند. خوشبختانه تیم ما در شرایط ایده‌آل بود. در این مسابقات فرد مهم نیست. به نظرم در کل مسابقات سعید معروف و محمد موسوی ستاره بودند. حمزه زرینی توانایی بالایی دارد و هر وقت اراده می‌کند، ثابت کرده در شرایط سخت بسیار خوب کار می‌کند و به تیم دوباره برگشت و نشان داد می‌تواند کمک موثری باشد.
سوم- ولاسکو در این مسابقات فوق‌العاده بود. او تحول عظیمی در والیبال ایران به وجود آورده و اعتمادبه‌نفس بالایی هم در بین ملی‌پوشان ایجاد کرده است. ترکیب‌های خوبش در مسابقات حریفان را غافلگیر می‌کرد و رفتارش نشان می‌داد که از حریف سرتریم، هرچند در برخی مسابقات هم طبیعی بود که نتوانیم به اهداف‌مان برسیم. با این همه این درست که ما با توجه به جدول قطعا صعود نخواهیم کرد اما بازی بسیار سختی مقابل آلمان خواهیم داشت. باید بسیار منظم باشیم و بازیکنان باید از پختگی خود استفاده کنند. حضور تماشاگران همراه با امتیاز میزبانی برای ما بسیار موثر خواهد بود و باعث می‌شود اعتمادبه‌نفس بالایی داشته باشیم. پیروزی مقابل آلمان می‌تواند بر وجهه جهانی ایران تاثیر مثبت بگذارد و مطمئنا در رنکینگ جهانی هم برایمان شرایط خوبی ایجاد خواهد کرد. در پایان هم عرض کنم که مسوولیت والیبال ایران حالا سنگین و سنگین‌تر شده. ما حالا باید بدانیم که مردم از ما انتظار دارند و البته این انتظارات بحق است.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.2055