+ A - تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۳ کد مطلب: 73726
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
شوک دوم
شوک دوم

فرهیختگان/سیدعبدالحمید احمدی: مجلس در بررسی صلاحیت وزرای کابینه دکتر روحانی به سه نفر و از جمله وزیر ورزش پیشنهادی «نه» گفت تا نشان دهد که با وجود اصرار رئیس‌جمهور، حاضر نیست به دلایل کاری یا سیاسی همه گزینه‌های معرفی‌شده را با یک چشم ببیند.

 در این میان رای عدم اعتماد مجلس به سلطانی‌فر برای ورزشی‌ها کمی عجیب و غیرقابل باور بود. عجیب از این‌رو که اهالی ورزش به یک‌باره حس دیگری نسبت به حساسیت مجلس به وزیر پیشنهادی در خود احساس کردند و دیدند به‌رغم عدم طرح بحث‌های جدی درباره ورزش به‌ویژه از سوی نمایندگان موافق و مخالف، نگاه کلی مجلس نه‌تنها به فرد پیشنهادی مثبت نیست بلکه به جد خواهان معرفی وزیری شایسته‌تر و با مختصات جامع‌تری برای حوزه ورزش و جوانان هستند. وزارتخانه‌ای که در اندک زمان پس از تاسیس آن تاکنون از سه وزیر پیشنهادی، تنها یک وزیر، آن هم با اغماض توانسته از سد کسب رای اعتماد عبور کند. از دکتر روحانی در وعده‌های انتخاباتی درباره ورزش حرف‌های جامع و مقبولی را شنیدیم. همچنین درخصوص انتخاب افراد برای تصدی مسوولیت وزارتخانه‌ها گفته شد که بهترین‌ها و در واقع مجرب‌ترین‌ها گزینش شده‌اند، چراکه دیگر فرصتی برای آزمون و خطا نیست. در ارزیابی این گفته‌ها همین‌بس که بخش قابل‌توجهی از افراد معرفی‌شده برای تصدی مسوولیت وزارت در بخش‌های اقتصادی، صنعتی، اجتماعی، بین‌المللی و نفت توانستند ضمن کسب رای اعتماد مجلس، همراهی افکار عمومی و به‌ویژه نخبگان و اهالی بخش‌های ذی‌ربط را نیز با خود داشته باشند اما آیا وضعیت در ورزش نیز این‌گونه بود؟
معرفی دکتر صالحی‌امیری به‌عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان که «پیش از این وی را به‌عنوان مسوول کمیته فرهنگی اجتماعی ستاد دکتر روحانی می‌شناختیم و البته سوابق قبلی نیز حاکی از حضور اندک وی در پست‌ها و مسوولیت‌های اجرایی و در مقابل فعالیت گسترده‌ای است که او در عرصه پژوهشگری و فرهنگی داشته و صاحب تالیفات قابل‌توجهی در این زمینه است»، اهالی ورزش و ورزشی‌ها را مقابل یک سوال مشترک قرار داد که دکتر صالحی‌امیری کیست و براساس کدام تجربه، آشنایی یا شناخت با حوزه ورزش و جوانان برای این مسوولیت معرفی شده است؟ در واقع پس از شوک اول و البته شوک مثبتی که از سوی مجلس و با عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی به اهالی ورزش وارد شد، این‌بار و با معرفی سرپرست این وزارتخانه که به یقین به‌عنوان گزینه وزارت به مجلس نیز معرفی خواهد شد شوک دوم نیز از راه رسید تا هاله ابهام در فضای ورزش و آینده‌ای که قرار است برای سکانداری وزارت ورزش و جوانان اتفاق بیفتد به‌طور کامل شکل بگیرد. با این وصف، اهالی و جامعه ورزش که از دیرباز و سالیان دور قرابتی دیرین با این سبک و سیاق معرفی مدیر ارشد تربیت بدنی قدیم و ورزش و جوانان جدید داشته و دارند باید همچون گذشته صبوری پیشه کنند تا ببینند که این سرپرست یا وزیر پیشنهادی جدید در چنته خود برای سکانداری ورزش چه دارد و دلایل معرفی وی را نیز از زبان رئیس دولت یازدهم بشنوند و استماع کنند تا چه مقبول افتد و چه در نظر آید. البته نیازی به تکرار و تاکید نیست که ورزش و ورزشی‌ها همچنان منتظرند تا همان حرف‌های جامع و مقبول دکتر روحانی درباره ورزش را دوباره و این‌بار در عمل بشنوند.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.2185