+ A - تاریخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۶ کد مطلب: 77183
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
استقلال، پیروز شدن را بلد است!
استقلال، پیروز شدن را بلد است!

فرهیختگان/مجید نامجومطلق: قبل از قرعه‌کشی مرحله نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های آسیا همه اهالی فوتبال و حتی خود من آرزو می‌کردیم به نماینده تایلند بخوریم تا شاید برای صعود کار آسان‌تری داشته باشیم اما بوریرام در بازی رفت نشان داد که تیم قابل احترام، منسجم و قدرتمندی است و بی‌دلیل تا این مرحله از مسابقات نیامده. آنها بسیار سریع و با تکنیک فوتبال را بازی می‌کنند و با توجه به شناختی که در بازی رفت از این تیم پیدا کردیم، امروز استقلال کار سختی مقابل این تیم دارد. استقلال در سه بازی گذشته نمایش همیشگی خودش...

اولین مساله‌ای که باید به آن اشاره کرد، دیر بسته شدن این تیم است.
استقلال تیمی بود که به دلایل مختلف دیر بسته شد و کارش را به‌موقع شروع نکرد. این روزها هم مشکلات مالی و مسائل حاشیه‌ای تمرکز را از کادر فنی، مخصوصا شخص امیر قلعه‌نویی گرفته است. واقعیت این است که حاشیه اثرات منفی خودش را روی استقلال گذاشته و نشانه‌های آن را به وضوح می‌توان در نقاط مختلف این تیم دید. همان خط دفاعی که سال گذشته بهترین خط دفاع لیگ شد، امسال بسیار بد کار کرده و یکی از ضعیف‌ترین‌هاست. بازیکنان که تغییری نکرده‌اند، این حاشیه‌ها هستند که نقطه قوت استقلال را به پاشنه‌آشیل این تیم تبدیل کرده‌اند.
این شرایط نه به نفع استقلال است و نه هیچ تیم دیگر و به همین دلیل معتقدم کادر فنی استقلال اگر می‌خواهد به شرایط عادی برگردد باید بازیکنان را از نظر روانی آماده بازی با بوریرام کند. خط هافبک استقلال هم روزهای خوبی ندارد. این منطقه از زمین بازیکنان بسیاری خوبی دارد که هر‌کدام با کلاس خاصی بازی می‌کنند اما جنس آنها در وسط زمین جور نیست. ساموئل، نکونام، نوری و اکثر هافبک‌های استقلال اسم‌های بزرگی دارند اما سبک بازی آنها شبیه به هم است و این وسط جای یک بازی‌ساز کم است.
حالا صرف‌نظر از تمام این ضعف‌ها یک خسرو حیدری وجود داشت که خط هافبک‌ را به جلو می‌کشاند و عامل بسیاری از موفقیت‌های تیم در این فصل و فصول گذشته همین بازیکن بود اما متاسفانه او هم مصدوم شد و مشکلات استقلال را چند‌برابر کرد که البته امیدوارم به بازی امروز برسد. از سوی دیگر معضل استقلال در این روزها وجود بازیکنانی با سبک بازی شبیه هم است در صورتی که مهره‌های یک تیم باید با خصوصیات متفاوت، مکمل هم باشند. بالاخره مشکلات در تمام تیم‌ها وجود دارد و این فقط استقلال نیست که با این مسائل دست و پنجه نرم می‌کند.
با تمام این صحبت‌ها من به پیروزی استقلال در این بازی خیلی خوشبین هستم چون فوتبال ایران همیشه در میادین بزرگ بهترین نمایش را به اجرا گذاشته. امیدوارم استقلال هم مثل تیم ملی در بازی‌های بزرگ خوب کار کند و بالاخره به مرحله بعد صعود کند. این موفقیت دور از دسترس نیست چون استقلال بازیکنان بسیار بزرگ و باتجربه‌ای دارد که شیوه برد در بازی‌های بزرگ را بلد هستند و همین تجربه برگ برنده آنهاست.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.1682