+ A - تاریخ ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۲ کد مطلب: 77328
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
اختلاف و مناقشه‌های داخلی شورا را به خاک سیاه می‌نشاند
اختلاف و مناقشه‌های داخلی شورا  را به خاک سیاه می‌نشاند

فرهیختگان/محمد حقانی: بالاخره رقابت‌ها و یارگیری‌های انتخاباتی بر سر انتخاب شهردار تهران، به پایان رسید و امروز شورای شهر تهران با همه تنوع و تفاوت در دیدگاه اعضای محترم آن به ساحل آرام رسیده و عرصه آمادگی برای خدمت به شهروندان عزیز تهرانی را تدارک دیده است.

شورای شهر یا به تعبیر پیشین آن «انجمن شهر» برگزیدگانی از مردم را گردهم آورده است تا بنا به اعتمادی که شهروندان به آنان ابراز کرده‌اند، با صداقت و صمیمیت و با تلاشی شبانه‌روزی و با تکیه بر عقل و تدبیر و اندیشه، به زیست‌شهری مردم کمک کنند و شرایط حیات اجتماعی و جغرافیای مشترک‌زیستی آنها را نسبت به وضعیت پیشین آن بهبود بخشند. تهران، کلانشهری است که اگر تمام اعضای بزرگوار آن در شورای شهر، همه همت و فرصت و اندیشه خویش را به‌کار برند و از تمام ظرفیت صاحب‌نظران و شهرشناسان جامعه بهره وافر برند تا مشکلی از مشکلات آن را برطرف کنند باز معضلات و مصائب و مسائل گسترده‌ای را پیش‌روی ما قرار می‌دهد که به رفع آنها باید تمام‌عیار بکوشیم و عملا حجم انبوه آن اجازه بی‌توجهی و فرصت‌سوزی را از ما خواهد گرفت. شورای شهر تهران، نماد همفکری و هم‌آوایی و شریف‌ترین نهادی است که حکومت مردم بر مردم یا به اصطلاح فرهنگ سیاسی «دموکراسی» را معنا می‌بخشد، جامعه گسترده و بزرگی همچون تهران، که مردم نجیب و بزرگوارش، با همدلی و همگرایی است به انتخاب افرادی همچون ما زنده‌اند و نتیجه این حرکت پرشکوه را در قالب برگزیده شدن هریک از ما 31 نفر پذیرفته‌اند و به صورت حرمت قانون و ضرورت تمکین در برابر قواعد مسلم رقابت‌ها در عرصه انتخابات، آنارشیسم را در نطفه خفه کرده‌اند.
منطقا از ما انتظار دارند که منتخبان آنان با همان نجابت و سلامت و عزت نفس و اعتماد، فرصت‌های پیش‌رو را با هماهنگی و همفکری در مسیر احقاق حقوق مسلم شهروندی آنها به کار بندند و از متن اتحاد و یکپارچگی خود، خلق حماسه کنند و به تدبیر و تمشیت مسائل
مبتلا به شهر و رفع گرفتاری شهروندانش به جان کوشند. آنها از امام بزرگوار خویش تجربه آموخته‌اند که از دل اتحاد و اهتمام معجزه‌ها به پا می‌شود و کارهای بزرگ جامه عمل می‌پوشاند. اینجانب به‌عنوان عضوی از خانواده مدیریت شهری که تجربه نیم‌قرن خدمت به مردم را در حوزه مدیریت شهری در اختیار دارم و امروز به لطف و اعتماد مردم و رای ارزشمند آنان در جمع شما همکاران همدل و دلسوز حضور یافته‌ام
با صداقت و تواضع به عرض می‌رسانم که شورای شهر، این مجمع بزرگ برگزیدگان ملت و مردم در تهران، با دو آسیب جدی و نگران‌کننده مواجه است و آن دو تهدید، یکی از درون و دیگری از بیرون، بالقوه می‌تواند ما را بر زمین زند و فرصت حذف را از همه ما سلب کند. تهدید داخلی ما چیزی نیست جز اختلاف و مناقشه‌های بی‌حاصل و تبعیت از هوای نفس و مطالبات گروهی، پدیده خطرناکی که هرگاه دامن جمعی را فرا گیرد، آنان را به خاک سیاه می‌نشاند. ما بر هر تفاوت در دیدگاه و نگاه متفاوت وقتی در مجمع شورای شهر، هدف واحدی را دنبال می‌کنیم، نتیجه قهری و فطری آن باید به وحدت نظر و عمل برای خدمت پیش‌روبینجامد، چراکه هر کدام تمامی ظرفیت و توان فکری و عملی خویش را برای هدف مقدس و مستقلی که همانا مصالح و منافع عامه مردم است به‌کار می‌بندیم، طبیعت این نگاه و رویکرد ما را با همه سلایق و علایق گوناگون لاجرم به نقطه مشترک و وحدت نظر می‌رساند و اگر جز این اتفاق روی دهد بی‌تردید، نشانگر خطای جدی ماست در وصول به نقطه وحدت نظر و هدف مشترک و بی‌تردید از آن برگزیدن مصالح شخصی بر مصالح ملی تفسیر می‌شود. به قول امام بزرگوار اگر صدها انسان صالح را گردهم جمع کنی با هم اختلاف نمی‌کنند چراکه هدف آنها متعالی و بلند است و اگر دو انسان غیرصالح را با همه مشترکات کنار هم بنشانی مصیبت اختلاف آغاز می‌شود، چراکه افق پیش‌روی آنها خودخواهی و خودپسندی و حذف یکدیگر است.
و اَعتصِموا بحَبل الله جمیعا و لاتفرِّقوا
و السلام
 

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.3061