+ A - تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۵ کد مطلب: 79510
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
جوانان در خطرند
جوانان در خطرند

فرهیختگان/غلامرضا اسداللهی: مجلس شورای اسلامی همواره به تمام موضوعاتی که مرتبط با جوانان بوده، حساسیت نشان داده است.

 امروزه مقوله فوتبال مخاطبان بسیاری دارد. دوستدارانی که اکثریت آنها را جوانان تشکیل می‌دهند؛ جوانانی که پاک هستند و آرمان‌گرا. فوتبال به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته‌های ورزشی در کشور، یکی از دلمشغولی‌های این جوانان است. متاسفانه در روزهای اخیر صحبت‌های خوبی نسبت به این رشته شنیده نمی‌شود. هرجا که بحثی در می‌گیرد، حرف از دلالی، فساد و خرید و فروش بازیکن است. اگر جلوی این مسائل گرفته نشود، آرمان‌گرایی جوانان به خطر می‌افتد. فراکسیون ورزش پیش از این همواره در فراز و فرودهای ورزش کشور، اتفاقات را به خوبی رصد کرده و مراقب بوده است. تا به حال فدراسیون فوتبال برای مبارزه با ناپاکی‌ها اقدام جدی نکرده است یا حداقل اقداماتش نمود خارجی نداشته! اگر در بررسی‌های ما مشخص شود که نهادی در فدراسیون کم‌کاری کرده، باید برابر نمایندگان پاسخگو باشد؛ حال می‌خواهد رئیس فدراسیون کم‌کاری کند یا افراد پایین‌تر.
مطمئنا نمایندگان مجلس این بحث را پیگیری می‌کنند تا اگر صحبت‌های دوستانی مانند آقای دایی صحت داشت، با مقصران برخورد شود و در غیر این صورت باید جلوی این اتهام‌های واهی را گرفت. متاسفانه به نظر می‌رسد فساد یقه فوتبال را گرفته و ناپاکی‌ها در آن بیش از پیش شده است.
در چند روز اخیر شنیده‌ام که عده‌ای این حرکت مجلس را سیاسی دانسته و ورود نمایندگان به ماجرای مبارزه با فساد را خارج از حیطه اختیارات بهارستانی‌ها می‌دانند. باید بگویم که اگر مجلس به این موضوع حساسیتی نشان ندهد باید تعجب کرد. مگر می‌شود دستگاهی در ورزش کشور کم‌کاری کند و پاسخگوی مجلس و نمایندگان نباشد؟! درست است که ما پیش از این در بحث مبارزه با فساد در فوتبال ورود نکرده بودیم، اما در مباحثی مانند کمیته انضباطی و پرونده‌هایی که آقای علیپور روی آنها کار می‌کرد، همراه ایشان بوده‌ایم. هفته گذشته هم در کمیسیون فرهنگی و هم در فراکسیون ورزش مجلس جلساتی داشته‌ایم و ان‌شاءالله در هفته جاری هم نشستی دیگر با اعضای فدراسیون فوتبال خواهیم داشت تا بررسی بیشتری روی پرونده‌های فساد در فوتبال داشته باشیم.

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.2953