+ A - تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۶ کد مطلب: 84214
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
 
مقصر خواندن وزارت ارشاد فرصت‌طلبی سیاسی است
مقصر خواندن وزارت ارشاد فرصت‌طلبی سیاسی است

صادق زيبا كلام: کدام برنامه موسیقی، چه آلبوم و چه کنسرت، از طرف وزارت ارشاد مجوز گرفته است که قاعدتا نباید مجوز می‌گرفته است

در مورد احساس نگرانی مقام معظم رهبری نسبت به وضعیت فرهنگ در جامعه ما، صرفا مقصود ایشان وزارت ارشاد نیست.

ایشان یک صحبت کلی در مورد فرهنگ و نگرانی‌های خود در باب فرهنگ داشته‌اند اما واقعیت این است که اگر منظور رهبر معظم انقلاب وزارت ارشاد بود ایشان با صراحت نظر و نگرانی خود را از وضعیت فعلی وزارت ارشاد اعلام می‌کردند، اما می‌بینیم ایشان در مورد فرهنگ خیلی کلی صحبت کردند به‌علاوه هر کس با مقام معظم رهبری آشنایی داشته باشد، می‌داند که فرهنگ برای ایشان همواره یک مسئله مهم و حیاتی بوده است چون ایشان زمان زیادی برای مطالعه کتاب می‌گذارند و همچنین وقت زیادی هم برای گفت‌و گو با کسانی می‌گذارند که در فرهنگ صاحب نظر هستند و در نهایت می‌شود گفت که نسبت به بسیاری از روحانیون دیگر به فرهنگ هم علاقه و هم اشراف بیشتری دارند؛ لذا ایشان می‌دانند که مسئله فرهنگ در ایران صرفا وزارت یا وزیر ارشاد نیست که تاثیرات کلان و بنیادین بر فرهنگ می‌گذارد، صدا و‌سیما اگر تاثیرات بیشتری بر فرهنگ جامعه نداشته باشد که دارد، تاثیر کمتری ندارد، در کنار این‌ها آموزش و پرورش، شورای عالی انقلاب فرهنگی، مطبوعات، هنر، سینما، تئاتر به‌علاوه بخش عمده‌ای از تاثیرات فرهنگی، چه بخواهیم و چه نخواهیم، از ماهواره نشأت می‌گیرد؛ لذا وقتی تمام این‌ها را جمع می‌کنیم و در کنار عملکرد روحانیون، ائمه جمعه، سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی قرار می‌دهیم، همه این‌ها دست به دست یکدیگر می‌دهند و یک جریان عظیم فرهنگ‌ساز را تشکیل می‌دهند.

حالا اگر کسی بیاید و از تمام این‌ها صرفا وزارت ارشاد را زیر ضربه قرار دهد و بگوید مقصود مقام معظم رهبری وزارت ارشاد است و نگرانی مقام معظم رهبری را به این وزارتخانه و علی جنتی مختص بداند، این نوعی فرصت‌طلبی است، و این فرصت‌طلبی از سمت کسانی صورت می‌گیرد که به‌دنبال تسویه حساب با وزارت ارشاد و به طور خاص با وزیر ارشاد هستند، این افراد در واقع به‌دنبال بهانه هستند که تسویه حساب کنند؛ به‌علاوه اگر این‌گونه که اصولگرایان تندرو می‌گویند مراد و منظور وزارت ارشاد بوده، آن‌گاه سوالی پیش می‌آید که خبط و خطای سهمگین وزارت ارشاد چه بوده است؟ آن برنامه‌های انحرافی که وزارت ارشاد ظرف شش‌ماه گذشته انجام داده، چه بوده است؟ کدام کتاب مجوز چاپ گرفته است که از نظر قانونی نباید مجوز می‌گرفته است؟ برای کدام فیلم وزارت ارشاد مجوز صادر کرده است که نباید مجوز می‌گرفته است؟ برای کدام نشریه اعم از مجله یا روزنامه، وزارت ارشاد مجوز داده است که نباید مجوز می‌داده و غیر قانونی برخورد کرده است؟ کدام شب شعر با مجوز وزارت برگزار شده است که نباید برگزار می‌شده است؟ کدام برنامه موسیقی، چه آلبوم و چه کنسرت، از طرف وزارت ارشاد مجوز گرفته است که قاعدتا نباید مجوز می‌گرفته است؟ کدام تئاتر نباید مجوز می‌گرفته است؟ و ده‌ها سوال دیگر. این‌که عده‌ای بیایند و بگویند وزارت ارشاد مقصر است را تنها می‌توان تسویه حساب سیاسی قلمداد کرد و نه هیچ چیز دیگر.

 

نظر ها
افزودن جدید
خسروی   |46.36.106.xxx | 2014-03-11 13:16:42 


شما ازجمله افرادی هستیدکه با بهره برداری ازکلمات (صرفامقصودایش ان)توجه به اصل را منحرف می کنید .البته سابقه
طولانی دارد .یادم هست وقتی صحبت از تهاجم فرهنگی شد که منظور کتاب وفیلم وموسیقی بود بعضی باطرح فساداقتصادی حواس
مسولان را پرت کردند ومی بینیم حجاب وفیلم و...فعلی نتیجه همان است .

نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.3304