+ A - تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۹ کد مطلب: 89713
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
چیا فوادی
فساد در فوتبال ایران وجود دارد
فساد در فوتبال ایران وجود دارد

اگر فساد در فوتبال ایران وجود ندارد پرونده محسن قهرمانی و باشگاه‌های راه‌آهن و پرسپولیس و ارتباطات مشکوک مربیان باشگاه‌ها که باز هم کمیته انضباطی برایش احکام چند ده صفحه‌ای صادر کرد، چه بود؟ اگر فساد وجود ندارد پس ادعاهای نکونام، رحمتی و موسوی درباره قلعه‌نویی چه معنایی دارد؟

همه می‌دانیم که چه فشاری روی علی کفاشیان وجود دارد. رئیس کنونی فدراسیون فوتبال زیرفشار است. فشار نامه‌های وزارت ورزش برای اصلاح در سیستم زیرمجموعه، فشار کمیسیون اصل 90 برای پرونده فساد در فوتبال و دیگر فشارها. فشار همیشه بعد منفی ندارد؛ بعد مثبت هم دارد.

اگر این فشارها وجود نداشت، مطمئنا کفاشیان در پایان حرف‌هایش برای اعلام یکی از بهترین‌ها به یکباره اعلام نمی‌کرد که در فوتبال ایران فساد وجود ندارد! رئیس فدراسیون فوتبال روی سن و آنتن شبکه سه که میلیون‌ها بیننده داشت به آنهایی که می‌گویند در فوتبال فساد وجود دارد، اعتراض کرد.

جملاتش را به یاد بیاورید: «می‌خواهم اینجا به افرادی اعتراض کنم که می‌گویند فساد در فوتبال وجود دارد. پاکی در فوتبال وجود دارد، البته تخلف هم هست اما شهادت می‌دهم که هیچ فسادی در فوتبال ایران وجود ندارد. فوتبال کشور ما در جام جهانی مورد تحسین میلیون‌ها نفر در جهان قرار گرفته است؛ آن هم با هزینه‌ای محدود!» چه کسی هست که از رئیس فدراسیون فوتبال بپرسد تحسین شدن تیم ملی‌ای که کی‌روش سرمربی‌اش بود، چه ارتباطی به وجود داشتن یا نداشتن فساد در فوتبال ایران دارد؟

اینکه اشکان دژاگه، بازیکنی که در فوتبال ایران رشد نکرده و محصول فوتبال آلمان است، می‌توانست با ضربه سر دروازه آرژانتین را باز کند یا پنالتی‌اش را داور صربستانی نگرفت، چه ربطی به ماجرای پرونده‌های قطور کمیسیون اصل 90 درباره فساد در فوتبال ایران دارد؟

اگر قوچان‌نژاد در بازی با آرژانتین خوب بازی کرد و دروازه‌بان تیم ملی آرژانتین را به زحمت انداخت و در بازی با بوسنی گل زد چه ربطی به گزارش‌های تخلفات در باشگاه‌ها و فدراسیون دارد؟ اگر فساد در فوتبال ایران وجود ندارد پس برنامه 90 چطور چند ماه از ماجراهای مدارس فوتبال و اخاذی‌ها و دلالی‌ها و سوء‌استفاده‌ها ساعت‌ها برنامه پخش کرد؟ اگر فساد در فوتبال ایران وجود ندارد پس اتفاقاتی که فصل گذشته در لیگ‌های دسته اول، دوم و سوم افتاد چه بود که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حکم‌های چند ده صفحه‌ای صادر کرد؟

اگر فساد در فوتبال ایران وجود ندارد پرونده محسن قهرمانی و باشگاه‌های راه‌آهن و پرسپولیس و ارتباطات مشکوک مربیان باشگاه‌ها که باز هم کمیته انضباطی برایش احکام چند ده صفحه‌ای صادر کرد، چه بود؟ اگر فساد وجود ندارد پس ادعاهای نکونام، رحمتی و موسوی درباره قلعه‌نویی چه معنایی دارد؟

اگر فساد وجود ندارد چرا امیر قلعه‌نویی به جای شکایت از مدعیان در کمیته انضباطی فدراسیون سراغ دادسرای عمومی و انقلاب می‌رود! آقای کفاشیان تخلف و فساد از نظر شما فرقی ندارد؟ شما که خوب می‌دانید تخلف منجر به فساد می‌شود. بهتر می‌گویم؛ تکرار تخلفات منجر به فساد می‌شود. همین ماجرای بازیکنانی که کارت معافیت تقلبی گرفته‌اند، فساد نبود؟ سازمان نظام وظیفه چند بار برای مسائل فوتبال ایران بیانیه داده بود؟ دیروز اولین بار بود.

کارد به استخوان آنها هم رسیده است. ماجراهای قراردادها و رقم‌های غیرواقعی و شفاف‌سازی را چه می‌گویید؟ حتما اینها هم فساد نیست. هان؟ راستی اگر تیم ملی مقابل آرژانتین نمایش خوبی نداشت و مقابل حریفان کیسه گل می‌شد، باز هم عدم وجود فساد در فوتبال را به تفکرات کی‌روش و نتایج تیم ملی ربط می‌دادید؟ ‌ای کاش می‌گفتید فساد و تخلف با هم وجود دارد و برای ریشه‌کن شدنش مبارزه می‌کنید. آن وقت کسی نمی‌گفت جمله شما قصار است. خود شما هم می‌دانید که فساد در فوتبال ایران وجود دارد استاد علی کفاشیان!

 

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.1727