+ A - تاریخ ۴ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۹ کد مطلب: 90797
نسخه مناسب چاپچاپ ارسال به دوست
تعامل سوال‌برانگیز نمایندگان اصلاح‌طلب و جبهه پایداری در شورای شهر اصفهان
در شورای شهر اصفهان چه می گذرد؟!
در شورای شهر اصفهان چه می گذرد؟!

شهرام اکبری، فرهیختگان‌آنلاین: چند روزی از استیضاح وزیر علوم با فشار گروهی از نمایندگان مجلس که اغلب گفته می‌شود از اعضای جبهه پایداری هستند، نمی‌گذرد. این بار خبرهایی از اتحاد اصلاح‌طلبان اصفهان با اعضای جبهه پایداری برای ابقای ریاست یک عضو جبهه پایداری به‌عنوان ریس شورای شهر اصفهان به گوش می‌رسد.

سال گذشته با اعلام نتایج انتخابات شوراهای شهر در اصفهان مشخص شد که جبهه پیروان خط امام و رهبری با 10 نفر بیشترین عضو را در این شورا از آن خود کرده و مابقی کرسی‌ها به گونه‌ای به دیگر گروه‌ها و احزاب رسید که جبهه پایداری 4 عضو، راه سوم 3 عضو، اصلاح طلب 3 عضو وفرایند مدار 1 عضو را در اختیار گرفتند.

در این بین با اتحاد گروه‌های اقلیت و رای اصلاح‌طلبان به یک عضو جبهه پایداری، رضا امینی از اعضای لیست جبهه پایداری (شهردار منطقه8) به عنوان ریس شورای شهر اصفهان معرفی شد. البته این اتحاد در ادامه با هوشیاری ائتلاف راه سوم برهم ریخت و با وجود تلاش شدید جبهه پایداری و اصلاح‌طلبان برای تغییر شهردار، موفقیتی کسب نشد. 

شنیده‌ها حاکی از آن است که اکنون پس از یک سال و با پایان مدت یک‌ساله هیات رئیسه شورای شهر اصفهان، اصلاح‌طلبان این شهر با جلسات مخفیانه، تصمیم گرفته‌اند بار دیگر از یک عضو جبهه پایداری حمایت کنند، این درحالی است که هنوز طعم تلخ استیضاح وزیر علوم از سوی برخی از نمایندگان عضو جبهه پایداری برای اصلاح‌طلبان و حامیان دولت تدبیر و امید باقی‌مانده است. 

با آن‌که تقابل جبهه پایداری و اصلاح طلبی برای کسی پوشیده نیست، اما حمایت اصلاح‌‎طلبان شورای شهر اصفهان از اعضای جبهه پایداری تعجب برخی از چره‌های اصلاح‌طلب اصفهان را برانگیخته و مشخص نیست که چرا آقایان معین، نصر و عاملی برای تقویت جبهه پایداری و پشت کردن به جبهه پیروان که در یک سال گذشته حامی دولت بوده است تلاش می‌کنند؟  

نظر ها
افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
  • آخرین خبرها
  • پربیننده‌ها
صندلی جاکفشی ایکیا ایران
0.4144